REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, poszukuje wolontariuszy do tegorocznej edycji akcji.

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację z finału Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka pomaga już od kilkunastu lat i polega na pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. I właśnie wolontariusze Paczki, tzw. SuperW, są pośrednikami pomiędzy fundacją, a potrzebującymi. I to ich potrzeba teraz najbardziej.

W Skarżysku potrzebne 24 osoby

Jak do tej pory do akcji w naszym mieście zgłosiło się 5 osób. – Potrzeba jeszcze minimum 19, bez których ciężko będzie cokolwiek zdziałać. Wolontariusze przejdą szkolenie, a później ich zadaniem będzie m.in. pozyskiwanie darczyńców – mówi Anna Szymankiewicz, lider rejonu Szlachetnej Paczki.

Rekrutacja do wolontariatu trwa do 31 października br. Do akcji zgłaszamy się na stronie: http://www.superw.pl/

UWAGA! Wolontariuszami mogą zostać tylko osoby pełnoletnie! Osoby poniżej 18. roku życia mogą być wolontariuszami wspomagającymi.

Pomożemy osobom starszym

Jak mówi Anna Szymankiewicz, w tym roku akcja skupi się na pomocy osobom starszym. – Jest wokół nas mnóstwo takich osób, a wiele z nich to ludzie samotni, ze skromnymi dochodami. Chcemy w tym roku pomóc właśnie im – dodaje.

W 2015 roku w Skarżysku i okolicy pomoc otrzymało 69 rodzin.

Zapraszamy do pomocy!

 

O co chodzi w Szlachetnej Paczce?
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Od 16 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.

Komu pomaga Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich, które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Kiedy powstał projekt Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka Wiosnę Stryczka. W pierwszej edycji dotarła do 30 rodzin. W 2015 roku pomoc otrzymało 20 771 rodzin. Tylko w ciągu ostatniej edycji, Paczka połączyła ponad milion Polaków!

Ilu rodzinom w potrzebie pomogła Szlachetna Paczka?
W ciągu 15 lat trwania projektu, Szlachetna Paczka dotarła łącznie do blisko 120 000 rodzin. Tylko w 2015 roku pomoc otrzymało aż 20 771 rodzin, to łącznie ponad 84 tys. osób.

Szlachetna Paczka