Milionowe dotacje dla Skarżyska-Kamiennej na termomodernizację

245
urzad miasta skarzysko kamienna

Blisko 5,5 miliona złotych otrzyma miasto, a ponad 3 miliony złotych powiat na termomodernizację budynków, z których na co dzień korzystają mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej.

Zarówno gmina Skarżysko-Kamienna jak i Powiat Skarżyski pozyskały kolejne pieniądze na przeprowadzenie termomodernizacji w podległych im budynkach użyteczności publicznej. Prace zostaną wykonane w 2019 i 2020 roku.

Na przedszkola, szkoły i magistrat

Urząd miasta pozyskał blisko 5,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Miasto dołoży kwotę około 1 miliona i przeprowadzi termomodernizację następujących budynków:

  • urząd miasta,
  • Przedszkole Publiczne nr 7
  • Szkoła Podstawowa nr 9
  • Zespół Placówek Oświatowych na Borze
  • Zespół Szkół Publicznych nr 4 na Książęcym

Będzie to drugi etap termomodernizacji budynków podległych miastu. Pierwszy został przeprowadzony w 2018 roku. O tym, które budynki zostały zmodernizowane, można przeczytać tutaj: Termomodernizacja budynków miejskich w Skarżysku-Kamiennej

Na termomodernizację urzędu pracy, dom pomocy społecznej i SOSW nr 2

Powiat Skarżyski pozyskał ponad 3 miliony dotacji na termomodernizację budynków, które mu podlegają. – Po realizacji tego projektu nasz powiat będzie miał już praktycznie zmodernizowane wszystkie swoje budynki. Planowana termomodernizacja zmniejszy straty ciepła i energii, co w efekcie przełoży się m.in. na oszczędności finansowe. A ponadto dzięki realizacji tych inwestycji poprawi się także estetyka budynków – informuje starosta Artur Berus.

Prace zostaną wykonane w następujących budynkach:

  • Dom Pomocy Społecznej przy ul. Spornej
  • Powiatowy Urząd Pracy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2

We wszystkich budynkach zostaną docieplone ściany, przeprowadzona zostanie wymiana okien i drzwi, a w SOSW nr i DPS także modernizacja centralnego ogrzewania. W ośrodku na Spacerowej dodatkowo zostanie wymieniony piec węglowy na gazowy oraz zamontowane zostaną kolektory słoneczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here