Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Gdy wiele osób jeszcze odsypia sylwestrowe szaleństwo, na murawę na stadionie Ruchu wybiegają byli już w tym momencie piłkarze klubu, aby rozegrać mecz Kawalerowie – Żonaci. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ale nie tylko dlatego, że jubileuszowe.

 

To już 60 lat, jak piłkarze kolejarskiego klubu spotykają się w noworoczne południe, aby rozegrać mecz, kontynuując w ten sposób tradycję zapoczątkowaną przez Henryka Kozubka. Tym razem było wyjątkowo: były nowe stroje, dużo pucharów, nagrody rzeczowe, a przede wszystkim odbyła się zbiórka na rehabilitację dla Janusza Kępy.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Znany dobrze w skarżyskim i świętokrzyskim środowisku piłkarskim bramkarz przeszedł niedawno udar mózgu, ale już opuścił szpital i mógł pojawić się na meczu. Piłkarze nie tylko grali, ale też ofiarowali pieniądze i licytowali koszulki na rzecz swojego kolegi. Trykot reprezentacji Polski w koszykówce trafił do klubu AKS Wzdół, a 150 zł – na rehabilitację dla Janka Kępy.

W noworocznym meczu zazwyczaj nie można narzekać na brak goli, ale tym razem było ich wyjątkowo dużo, bo aż 13. Żonaci pokonali Kawalerów 10:3. Było to już 42. zwycięstwo tych pierwszych.

Po meczu puchary otrzymali:

  • Jacek Stefański – kapitan Żonatych
  • Zbigniew Szlęzak – kapitan Kawalerów
  • Mateusz Matla – najlepszy spośród Żonatych
  • Tomasz Domański – najlepszy spośród Kawalerów
  • Marcin Kobryń – najlepszy strzelec (zdobył tyle samo goli co M. Matla – 3)
  • Przemysław Sułek – najmłodszy zawodnik meczu
  • Hubert Sochacki – najlepszy bramkarz meczu
  • Krzysztof Kozubek – podziękowanie za podtrzymywanie tradycji organizowania meczów
  • Janusz Kępa – wieloletni bramkarz Żonatych

Poza emocjami sportowymi, obecni na meczu mogli obejrzeć kroniki kolejarskiego klubu, którymi opiekuje się Krzysztof Kozubek, syn inicjatora meczów noworocznych Henryka Kozubka. Można z nich dowiedzieć się wiele o historii nie tylko Ruchu Skarżysko, ale także Granatu i świętokrzyskiej oraz krajowej piłki nożnej.

Piłkarze obu drużyn zagrali w nowych okolicznościowych strojach ufundowanych przez urząd miasta, które po meczu zatrzymali na własność.

Jubileuszowy 60. mecz Kawalerowie – Żonaci 3:10

Bramki:
Kawalerowie: Robert Grzyb, Mateusz Witkowski, Mariusz Płusa.
Żonaci: Marcin Kobryń i Mateusz Matla po 3, Jarosław Mosiołek – 2, Sławomir Czyżewski, Bartłomiej Bilski.

Składy:
Kawalerowie: Mariusz Domański, Kamil Kępa, Tomasz Domański, Marcin Koperwas, Kamil Pająk, Patryk Ostrowski, Mariusz Płusa, Przemysław Sułek, Mateusz Witkowski, Zbigniew Szlęzak, Robert Grzyb, Damian Rzeszowski, Krzysztof Rzeszowski.
Żonaci: Janusz Kępa, Zbigniew Kępa, Jacek Stefański, Krzysztof Szyszka, Dariusz Ocias, Jarosław Mosiołek, Artur Domański, Marcin Miernik, Piotr Oziębłowski, Slawomir Czyżewski, Michał Świerczyński, Łukasz Kądziela, Marian Czarnecki, Bartłomiej Bilski, Michał Stępień, Norbert Sieczka, Marcin Kobryń, Krzysztof Ciuk, Mirosław Kaczmarczyk, Mateusz Matla, Hubert Sochacki, Sławomir Czyżewski, Paweł Gałązka.

Sędziowali: Jerzy Wrona, Łukasz Kądziela

Każdy chętny może wesprzeć Janką Kępę wpłacając pieniądze na internetową zbiórkę:

Inicjatorem rozgrywania meczów Kawalerowie – Żonaci był Henryk Kozubek, trener i działacz klubu, a inspiracją był oczywiście noworoczny mecz Cracovii Kraków. I tylko mecz w Krakowie ma dziś dłuższą tradycję, jeśli chodzi o mecze rozgrywane w naszym kraju w Nowy Rok.

Po swoim ojcu schedę przejął Krzysztof Kozubek, a obecnie organizację meczu na swoje barki wziął Jacek Mosiołek, któremu pomagają inni byli piłkarze Ruchu.

W dotychczasowych 60 meczach Żonaci wygrali 43 razy, a Kawalerowie – 17.