Przed nami podwójnie hokejowy weekend w Skarżysku. Oby dopisała pogoda

36
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zakończone niedawno igrzyska olimpijskie obfitowały w hokejowe emocje na najwyższym poziomie. Igrzyska już za nami, ale hokejowych wrażeń będzie ciąg dalszy. Tym razem w lokalnym w wydaniu.

Najbliższy weekend na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej będzie stał pod znakiem hokeja. Odbędą się dwa coroczne tradycyjne turnieje. Emocji hokejowych więc nie zabraknie.

Oby tylko pogoda dopisała, choć, jeśli chodzi o hokeistów, to oni wolą, aby wiosna jeszcze się wstrzymała z nadejściem. Niestety dla hokeistów, najbliższy weekend ma być wyjątkowo ciepły, a pogoda w Skarżysku ma osiągać nawet 17 stopni.

REKLAMA
R-PRO - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke

Póki co, zespoły szykują się do grania i zapraszają na lodowisko do oglądania meczów. Wstęp na oba turnieje jest wolny.

XI Oficjalny Turniej Hokeja na Lodzie 2026

Flagowy turniej skarżyskiego lodowiska odbędzie się po raz jedenasty. W roli gospodarzy wystąpią jak zawsze Piraci Skarżysko. W tym roku turniej będzie składał się tak naprawdę z dwóch turniejów – seniorów i juniorów.

Jedno z zaproszeń na turniej trafiło do zespołu Drużyny Hokejowej TVN24 i Przyjaciele. W zespole grają między innymi dziennikarze, a także znani ludzie sportu i kultury. Kogo zobaczymy na lodzie w Skarżysku? Przekonamy się o tym w sobotę 28 lutego 2026 roku, bo tego dnia odbędzie się turniej.

Program turnieju:

8.00 – turniej seniorów

8.00 Piraci Skarżysko – Drużyna Hokejowa TVN24 i Przyjaciele
9.00 Humbaki Kraków – Dzikie Świnie
10.00 Dzikie Świnie – Drużyna Hokejowa TVN24 i Przyjaciele
11.00 Drużyna Hokejowa TVN24 i Przyjaciele – Humbaki Kraków
12.00 Humbaki Kraków – Piraci Skarżysko
15.00 Piraci Skarżysko – Dzikie Świnie

13.00 – mini turniej juniorów. Kije skrzyżują drużyny:

  • UKS Kielce 28
  • Feniks Piaseczno
  • HKS Mińsk Jets
  • Wybieram Hokej Siedlce

16.00 – wręczenie nagród

Organizatorami turnieju są Piraci Skarżysko, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz UKS Kielce 28. Partnerami wydarzenia są: Recevent, Piekarnia Batmar i Sport Rebel. Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.

hokej turniej skarżysko 2026
Zapraszamy na XI Oficjalny Turniej Hokeja na Lodzie 2026 Skarżysko-Kamienna

Turniej również w niedzielę. Czy się odbędzie?

Na niedzielę 1 marca 2026 roku zaplanowany jest kolejny turniej. On również ma już długie tradycje, a w biorą w nim udział lokalne zespoły, z których większość na co dzień trenuje na lodowisku w Skarżysku

W roli gospodarzy i organizatora wystąpi ROLA Radom. Jak jednak mówi Dariusz Wróblewski z radomskiego zespołu, turniej stoi pod znakiem zapytania. Powodem jest wspomniane nadchodzące ocieplenie, a taka sytuacja wpływa negatywnie na stan tafli lodu na lodowisku w Skarżysku. To, czy turniej się odbędzie, będziemy wiedzieć być może nawet dopiero w sobotę po pierwszym turnieju. Liczymy więc na to, że wiosna jeszcze się wstrzyma i hokeiści będą mogli zafundować sobie i kibicom emocje.

W turnieju udział wezmą:

  • ROLA Radom
  • Piraci Skarżysko
  • Samson Samsonów
  • AKH Zbóje

Turniej odbędzie się w niedzielę 1 marca 2026 roku pomiędzy 9.00 a 17.00. Szczegółowy plan jest w opracowaniu. Trzymamy kciuki za korzystną pogodę i zapraszamy na lodowisko w Skarżysku-Kamiennej.

Wstęp na oba turnieje jest wolny.

Piraci zagrają też w mistrzostwach

Dla skarżyskich hokejowych Piratów ten weekend nie będzie oznaczać jeszcze końca sezonu, nawet jeśli zima ulegnie wiośnie. W weekend 13-15 marca 2026 roku Piraci wezmą udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie Dywizji 5 2026, które odbędą się w Świdnicy.

W zeszłym roku gospodarzem Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie Dywizji 5 było Skarżysko:

Była zacięta rywalizacja, dużo goli, a nawet bijatyka. Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie odbyły się w Skarżysku

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to