Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego już w Skarżysku. Rozpoczęły się treningi z gwiazdami

2187
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uczestnicy obozu Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie przyjechali już do Skarżyska-Kamiennej. W naszym mieście będą trenować pod okiem Pawła Zagumnego i innych gwiazd polskiej siatkówki.

Skarżysko-Kamienna jest miejscem tegorocznego wakacyjnego obozu Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie. W pierwszym turnusie przyjechały dzieci i młodzież, a potem jeszcze przyjadą dorośli. Nocują na ośrodku na Rejowie, a trenują na hali MCSiR.

Pierwsze treningi młodzi adepci siatkówki odbywają pod okiem Grzegorza Szymańskiego, byłego reprezentanta Polski, juniorskiego mistrza świata i wicemistrza świata wśród seniorów. Grzegorz Szymański pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, karierę siatkarką już zakończył i na co dzień nie zajmuje się sportem, który uprawiał z takimi sukcesami.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nie odmówił jednak Pawłowi Zagumnemu i pojawił się w Skarżysku, aby prowadzić zajęcia z młodymi siatkarzami.

– Dla większości dzieci to pierwszy kontakt z siatkówką, dlatego wykonujemy ćwiczeni ogólnorozwojowe, żeby uczyć ich siatkówki od podstaw – mówi były siatkarz.

Od poniedziałku w Skarżysku będzie już przebywał Paweł Zagumny, żeby prowadzić zajęcia z podopiecznymi. Treningi poprowadzi też inny były siatkarz Marcin Lubiejewski.

– Pierwszy dzień poświęciliśmy na odpoczynek. Cieszymy się, że pogoda dopisuje, że jest zalew i woda. Dzieciom się podoba. Przyjechały z całej Polski, a większość nie miała jeszcze kontaktu z siatkówką – mówi Marzena Żukowska, która kieruje obozem.

Obecność podopiecznych szkoły należącej do wybitnego reprezentanta Polski w siatkówce to zasługa skarżyszczanina Tomasza Borowskiego, byłego siatkarza Skórzanych Skarżysko i trenera siatkarskiego zespołu SAS Skarżysko, który jest w akademii trenerem. On również prowadzi treningi w swoim rodzinnym mieście.

– Mamy w Skarżysku tradycje siatkarskie, więc naturalnym jest, że nasze miasto jest dobre na taki obóz. Mam nadzieję, że się spodoba – mówił na kilka tygodni przed obozem.

Poza treningami uczestnicy mają w planach atrakcje jak wycieczki, choć z powodu pandemii koronawirusa plan obozu musiał ulec modyfikacjom. Obozowicze na pewno jednak nie odpuszczą wizyty w Muzeum Orła Białego. W sobotę, 1 sierpnia, uczestniczyli też w upamiętnieniu Godziny „W” w Skarżysku.

Cześć i chwała bohaterom 🇵🇱

Opublikowany przez Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie Sobota, 1 sierpnia 2020

 

W drugim turnusie obozu uczestniczyć będą dorośli miłośnicy siatkówki.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to