Historyczny sukces Aleksandry Ziomek

2054
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ola, która uczy się w Gimnazjum nr 1, wystąpiła w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

W sobotę Aleksandra Ziomek przystąpiła do zmagań, które odbywały się w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz uniwersyteckiej bibliotece. Skarżyszczanka znalazła się w gronie 66 najlepszych w tym przedmiocie gimnazjalistów w kraju. Była jedną z dwóch osób z województwa świętokrzyskiego, które zakwalifikowały się do finału.

W finale na skarżyszczankę czekał test pisemny oraz odpowiedź ustna. Ola musiała wykazać się wiedzą m.in. o reformacji, kulturze szlacheckiej oraz młodszej Europie. – Jestem zadowolona z tego, jak poszła mi część pisemna. Z ustnej – nieco mniej. Dał znać o sobie stres. Odpowiadaliśmy przed komisją złożoną z najlepszych profesorów historii – mówi.

Aleksandra Ziomek
Aleksandra Ziomek
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Historia, obok biologii i chemii, jest jednym z ulubionych przedmiotów Oli, uczennicy I klasy Gimnazjum nr 1. Do olimpiady przygotowywał ją Piotr Kardyś, prezes skarżyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. – Wiedza historyczna jest przydatna. Historia pokazuje nam, czego nie robić teraz, aby nic złego nie stało się w przyszłości – mówi Ola.

Katarzyna Ziomek, mama Oli, podkreśla, że sukces córki to tylko i wyłącznie jej zasługa. – My z mężem nie mamy w tym zbyt dużego udziału. To ona się uczy i przygotowuje. Oczywiście, jesteśmy dumni i czujemy satysfakcję – mówi.

Oli gratulujemy sukcesu!

Aleksandra Ziomek - Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów
Ola przed wejściem na kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego (fot. archiwum prywatne)
Aleksandra Ziomek - Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów
Aleksandra Ziomek (fot. archiwum prywatne)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here