Alex Challenge: Akademia Holistyczna „pompowała” dla Alexa

1429
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Akademia Holistyczna ze Skarżyska-Kamiennej to kolejne miejsce, gdzie wykonywano wyzwanie #AlexChallenge na rzecz Alexa Michalskiego, chłopca, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Zadanie #AlexChallenge polega na wykonywaniu pompek i przysiadów, więc wśród wykonujących je nie mogło zabraknąć instytucji, której domeną są ćwiczenia fizyczne.

Akademia Holistyczna została nominowana do Alex Challenge dwukrotnie – przez Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, który wykonał wyzwanie #AlexChallenge na Orliku, oraz przez klub sportowy Orlicz Suchedniów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Do zadania przystąpili trenerzy kompleksu fitness, a dodatkowo w klubie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Alexa Michalskiego.

Akademia Holistyczna nominowała do wykonania wyzwania:

  • Market budowlany PSB Mrówka Crow Bet z Grzybowej Góry
  • Park rozrywki FlySky Kielce
  • Centrum wspinaczkowe Mobius Kielce

Dotychczasowe wykonania wyzwania #AlexChallenge można zobaczyć tutaj:

ALEX CHALLENGE

Na koncie internetowej zbiórki na rzecz Alexa Michalskiego jest już ponad 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji chłopca, które wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.

Alex Michalski w lipcu 2020 roku skończył 4 lata. Urodził się jako skrajny wcześniak, w 27 tygodniu ciąży, ważąc 960 gramów. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie. Pierwsze dziesięć miesięcy życia chłopczyk spędził w szpitalach. W ciągu swojego krótkiego życia przeszedł ponad dwadzieścia operacji i zabiegów, a choroby, z jakimi musiał się zmagać, to m.in. sepsa, wylew, zapalenie opon mózgowych oraz ataki padaczki. Alex nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma uszkodzony nerw wzrokowy i prawdopodobnie nie widzi, ma tylko poczucie światła. Mimo to chłopiec zrobił postępy i dzięki rehabilitacji potrafi sam jeść, przekręcać się na boki czy utrzymać głowę. Roczny koszt rehabilitacji Alexa to kilkadziesiąt tysięcy złotych i na ten cel zbierane są pieniądze w akcji #AlexChallenge. Zbiórka na rzecz chłopca odbywa się też na stronie internetowej pomagam.pl/alex-superbohater.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to