Let’s Rock for Peter – rockowe granie dla Piotra Góreckiego w wykonaniu Anji Orthodox odbyło się w Semaforze w Skarżysku

976
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Anja Orthodox i Michał Rollinger z zespołu Closterkeller oraz zespoły The Hoods i Hypnosuar, wystąpili w klubie Semafor w Skarżysku-Kamiennej. Gwiazdą wieczoru był też Piotr Górecki, nastolatek ze Skarżyska, bo impreza była koncertem charytatywnym właśnie dla niego.

Piotr Górecki od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma trudności z chodzeniem, a w powrocie do sprawności pomoże mu operacja. Operacja bardzo kosztowna i nierefundowana. Aby móc sobie na nią pozwolić, musi zebrać duuużo pieniędzy – 200 tysięcy złotych.

Tutaj dowiesz się więcej o Piotrze Góreckim:

Piotr Górecki ze Skarżyska potrzebuje dużych pieniędzy na operację. Pomaga mu całe miasto. Pomoże też Anja Orthodox

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Na szczęście nie musi zbierać ich sam. Pomaga mu w tym mnóstwo osób, organizacji i instytucji. Pomagają też gwiazdy sceny, zarówno te już uznane jak Anja Orthodox i Michał Rollinger, jak i te, które są, czego im życzymy, wschodzącymi gwiazdami jak zespoły The Hoods z Ostrowca Świętokrzyskiego i Hypnosuar z Warszawy. Impreza odbyła się pod hasłem „Let’s Rock for Peter”.

W niedzielę, 12 lutego 2023 roku, ze sceny Semafora znów zabrzmiały dźwięki dla tej sceny charakterystyczne, czyli rock. Jeśli zaś chodzi o duet będący części Closterkellera tym razem było delikatniej, ponieważ występ był akustyczny.

Ta odmiana, a także charytatywny charakter wydarzenia, sprawiły, że atmosfera w klubie była wyjątkowa. Dla Piotra był to wieczór szczególny, ponieważ od lat jest fanem Closterkellera.

Na ostatnią piosenkę wszedł na scenę, wcześniej wręczając w ramach podziękowania kwiaty Anji Orthodox.

 

Piotr Górecki:

Jestem w szoku. Nie wiem, co powiedzieć. To uczucie nie do opisania, coś niesamowitego. Już samo to, że Anja zgodziła się wziąć udział w koncercie, było ogromnym przeżyciem. Ostatnie dni to było oczekiwanie na koncert. Dzisiejszej nocy przez te emocje nie spałem w ogóle, ale za to słuchałem muzyki zespołu.

Przez cały koncert można było kupować rozmaite gadżety, w tym płyty i książki, oraz słodycze, a dochód zasili zbiórkę dla Piotra. Biletów zaś sprzedało się około setki.

Zbiórka dla Piotrka Góreckiego trwa nadal. Można go wesprzeć, wpłacając na poniższą zbiórkę internetową lub licytować na tej grupie na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/535412610697608

 

 

Trzeba zebrać 200 tysięcy, ponieważ na tyle wyceniona została operacja Piotra. Bliscy, przyjaciele i znajomi Piotra wiedzą, że przed nimi jeszcze dużo pracy, ale nie poddadzą się. Jedną z najbardziej zaangażowanych w zbiórkę dla Piotra osób jest Anna Rokita, nauczycielka z Prywatnej Szkoły Podstawowej, gdzie kiedyś uczył się Piotr.

Anna Rokita:

Bardzo dużo osób i firm się zaangażowało. Dużo osób przyszło na koncert. Jeszcze sporo do zebrania jest i akcję będziemy kontynuować, póki są chętni wspierać Piotra, póki mamy fanty na licytacje.

Zachęcamy do pomocy Piotrowi Góreckiemu.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to