Piotr Górecki ze Skarżyska potrzebuje dużych pieniędzy na operację. Pomaga mu całe miasto. Pomoże też Anja Orthodox

2064
Piotr Górecki; fot. archiwum prywatne
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Piotr Górecki, nastolatek ze Skarżyska-Kamiennej, zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Postęp choroby spowodował komplikacje, które wymagają poważnej i kosztownej operacji. On się nie poddaje, a w walce o zdrowie pomagają mu skarżyszczanie o wielkich sercach i gwiazdy polskiej sceny.

Z porażeniem od urodzenia

Piotr Górecki urodził się jako wcześniak. Przy porodzie doszło do niedotlenienia, co wywołało dziecięce porażenie mózgowe. Piotr ma problemy z chodzeniem, ale z całych sił walczy o to, aby prowadzić życie jak najbardziej zbliżone do tego, jakie mają jego rówieśnicy. My możemy mu pomóc pokonywać kolejne bariery.

Dziś Piotr Górecki jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku. Jego mama Anna Górecka jest tam nauczycielką języka niemieckiego. Piotr ma jeszcze starszą siostrę Gabrielę, która jest studentką Politechniki Warszawskiej. Siostra, chcąc odciążyć mamę finansowo, przeniosła się na trzecim roku na studia zaoczne i podjęła pracę.

Piotr Górecki z mamą Anną; fot. archiwum prywatne
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W 2017 roku rodzinę spotkała ogromna tragedia. Zmarł tata Piotra. Pomimo tych przeciwności losu Piotr daje z siebie wszystko. Nie lituje się nad sobą, ale walczy każdego dnia. Próbuje pokonywać przeszkody, jakie rzuca mu pod nogi choroba. Choć musi się poruszać z pomocą trójnogów, to zdarza mu się nawet wejść na górski szlak, a nawet zjechać na nartach. Pomagają mu bliscy, przyjaciele, koledzy, nauczyciele i ludzie, którzy nie znają go osobiście.

Potrzebna kosztowna operacja

Wszystko stanie się dla niego łatwiejsze, jeśli Piotr przejdzie wielopoziomową operację ortopedyczną. W Polsce taka operacja nie jest refundowana przez NFZ. Fundusz pozwala na przeprowadzenie zabiegu etapami, w przypadku Piotra byłyby to cztery operacje rozciągnięte w czasie nawet do półtora roku. Chłopiec nie mógłby wtedy chodzić do szkoły.

Skomplikowaną procedurę mogą wykonać ortopedzi w Paley Institute w Warszawie, ale koszt operacji łącznie z 18-tygodniową rehabilitacją został wyceniony na kwotę 178 tysięcy złotych. Dodatkowo prawie roczna intensywna rehabilitacja będzie kosztować około 70 tysięcy złotych. Przekracza to znacznie możliwości finansowe rodziny.

Piotr Górecki; fot. archiwum prywatne

Całe Skarżyska zbiera dla Piotra

Z pomocą Piotrowi ruszyło wiele osób. Anna Rokita, nauczycielka Piotra z Prywatnej Szkoły Podstawowej, gdzie Piotr uczył się wcześniej, i jej Szkolny Klub Wolontariatu ESKAWU założyli grupę na Facebooku. Jej aktualna nazwa to „Let’s Rock for Peter”, co ma związek z rockową muzyką, o czym piszemy niżej. Można na niej licytować rozmaite rzeczy i usługi.

Tutaj link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/535412610697608

Wśród już wylicytowanych są też teksty promocyjne od naszego portalu dla skarżyskich firm Szkoła Językowa Global School Skarżysko, Naturhouse Skarżysko oraz Complete Skarżysko, które będziemy sukcesywnie publikować na ProSkarżysko.

Szkoła językowa Global Skarżysko – uczy języków, bawi nauką, ma wielkie serce

 

Pieniądze z licytacji lądują na internetowej zbiórce na rzecz Piotra Góreckiego:

 

 

Piotr – fan Closterkeller, U2 i Tomasza Beksińskiego

Piotrek Górecki, pomimo swojej choroby, nie zamyka się w sobie, ani w czterech ścianach. Angażuje się w różnie inicjatywy dookoła siebie. Bardzo lubi muzykę. Sam kiedyś śpiewał i występował na scenie. Jest wielkim fanem nurtu new romantic i post punk. Lubi słuchać między innymi takich zespołów jak Visage, A Flock of Seagulls, Joy Division, U2, Collage i Closterkeller. Jest współzałożycielem i administratorem grupy „Sympatycy Tomasza Beksińskiego oraz nasze muzyczne inspiracje dzisiejsze” na Facebooku.

Anja Orthodox i Skandal dla Piotrka

Marzeniem Piotra jest wziąć udział w koncertach swoich ulubionych artystów. Jedno z tych marzeń spełni się wkrótce i będzie to koncert niezwykły. Z pomocą klubu muzycznego Semafor udało się zorganizować koncert specjalnie na rzecz Piotra. Na scenie Semafora wystąpią Anja Orthodox i Michał Rollinger z Closterkellera oraz zespoły The Hoods z Ostrowca Świętokrzyskiego i Hypnosaur z Warszawy.

 

 

Koncert charytatywny dla Piotra Góreckiego odbędzie się w niedzielę 12 lutego 2023 roku o godz. 18.00. Bilet wstępu kosztuje 35 zł, a wpływy z biletów zasilą zbiórkę dla Piotra.

Anja Orthodox i Michał Rollinger z zespołu Closterkeller oraz zespół The Hoods wystąpią dla Piotra Góreckiego w klubie muzycznym Semafor w Skarżysku-Kamiennej

Dzień wcześniej, w sobotę 11 lutego 2023 roku, też będzie impreza charytatywna dla Piotra Góreckiego – to rapowy event Skandal. W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka do puszek.

Zobacz relację z koncertu „Let’s Rock for Peter” w klubie Semafor w Skarżysku. Dla Piotra Góreckiego wystąpili Anja Orthodox i Michał Rollinger z Closterkellera oraz zespoły The Hoods i Hypnosaur:

Let’s Rock for Peter – rockowe granie dla Piotra Góreckiego w Semaforze w Skarżysku

 

W piątej edycji tej imprezy wystąpią: DJ Pepperone, Baipa, Goździk & Strzelba, Zetka i Krzemo, Jotu Fabek Szuszul, Fileman, Xeyos, Boczo, Young School Familia, NGWR, Mazi, Larkin, Artrapr3c, CDG, Dawidek Sko & Śruba & Obara, Honocent, Meny.

Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Start o godz. 20.00.

Zapraszamy na koncerty, zachęcamy do wsparcia Piotra. Choć potrzeba dużo, to wszyscy wierzymy, że to dla ludzi o wielkich i dobrych sercach tak naprawdę niewiele.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to