REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Powiat skarżyski będzie miał w tym roku dwa Biegi Tropem Wilczym. Do Skarżyska-Kamiennej dołączył Michniów i tamtejsze Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej.

Zobacz zdjęcia z Biegu Tropem Wilczym 2022 w Skarżysku-Kamiennej:

Bieg Topem Wilczym 2022 w Skarżysku: Aktywna lekcja historii w rodzinnej atmosferze na Borze

Miłośnicy biegów, którzy chcą nie tylko aktywnie spędzić czas, a jednocześnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, mają w tym roku dwa miejsca w powiecie skarżyski, gdzie będą mogli wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Podczas obu biegów będzie można wesprzeć Tosię Majewską, wrzucając pieniądze do puszki. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą serca.

Więcej o Tosi tutaj:

Nowy Manhattan pomaga Tosi Majewskiej. Na stoiskach są już puszki

 

Bieg Tropem Wilczym 2022 na Borze w Skarżysku-Kamiennej

Już po raz czwarty gospodarzem Biegu Tropem Wilczym będzie Skarżysko, a po raz trzeci osiedle Bór.

Jak co roku, w tym roku również są trzy dystanse do wyboru:

  • 1963 metry (data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka”)
  • 4 km
  • 8 km

Nowością jest pomiar czasu.

Zapisy już się rozpoczęły i trwają na stronie mtbcross.pl. Wpisowe wynosi:

  • 25 zł – 1963 m
  • 35 zł – 4 km
  • 45 zł – 8 km

Te kwoty obowiązują do 4 marca 2022 roku (zapisy do godz. 22.00). W dniu zawodów, na miejscu biegu, wpisowe będzie wyższe o 5 zł. Pierwszych zgłoszonych 250 uczestników otrzyma pakiet startowy, czyli pamiątkową koszulkę, medal, materiały promocyjne i posiłek.

Program wydarzenia jest następujący:

10.00–12.00 – rejestracja i wydawanie pakietów
12.00 – start biegu 1963 m
12.20 – ognisko, grochówka i kiełbaski
12.30 – start biegu 4 km
12.45 – start biegu 8 km
15.00 – zakończenie

Bieg Tropem wilczym odbędzie się w niedzielę 6 marca 2022 roku. Start i meta będą na polanie przy altanie w lesie na Borze.

Bieg Tropem Wilczym na osiedlu Bór organizują Fundacja Wolność i Demokracja, Stowarzyszenie Aktywisko oraz Rada Osiedla Bór.

Bieg Tropem Wilczym 2022 w Michniowie

Po raz pierwszy Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Michniowie. Tam organizacji podjęło się Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej. Tu będzie jeden dystans – 1963 metry.

Bieg wytyczony będzie trasą biegnąca spod pomnika upamiętniającego zamordowanego 12 lipca 1943 r. gajowego Wikłę i członków jego rodziny. Następnie uczestnicy pobiegną odcinkiem utwardzonej drogi leśnej poprzez Polanę Leśników w kierunku Mauzoleum w Michniowie. Od tego miejsca trasa prowadzić będzie ścieżką przy stacjach Leśnej Drogi Krzyżowej aż do mety zlokalizowanej na Polanie Leśników.

Na Polanie Leśników będzie miasteczko biegowe, gdzie przygotowany będzie punkt pomocy medycznej, punkt informacyjny i ciepły poczęstunek dla wszystkich. Każdy uczestnik otrzyma również nagrodę indywidualną.

Bieg Tropem Wilczym 2022 w Michniowie odbędzie się w niedzielę 6 marca 2022 roku. Start biegu o godz. 12.00. Zapisy będą odbywać się przez internet na stronach mtbcross.pl i mtbcross24.pl oraz na miejscu przed biegiem. Wysokość opłaty startowej to 20 zł.

Bieg Tropem Wilczym w Michniowie organizują Fundacja Wolność i Demokracja, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie przy współpracy z Nadleśnictwem Suchedniów, Gminą Suchedniów, Powiatem Skarżyskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Bieg Tropem Wilczym jest organizowany ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. W 2011 roku 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a pierwszy bieg odbył się dwa lata później. Z roku na rok przybywa miast w Polsce i poza granicami kraju, gdzie rozgrywane są biegi ku pamięci bohaterów polskiego podziemia.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to