Bieg Tropem Wilczym w tym roku również w Skarżysku

1782
tropem wilczym 2019 skarzysko
Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej po raz pierwszy
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Organizowany od 2013 roku w wielu miastach w Polsce, a nawet za granicą, bieg Tropem Wilczym w tym roku po raz pierwszy odbędzie się też w Skarżysku-Kamiennej. Podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna dla Alexa Michalskiego.

Zapraszamy na Bieg Tropem Wilczym 2020 w Skarżysku-Kamiennej:

Tropem Wilczym 2020 – zapraszamy do udziału w największym biegu pamięci w Polsce

 

Relacja z Biegu Tropem Wilczym 2019 w Skarżysku-Kamiennej:

Tropem Wilczym 2019: Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz pierwszy w Skarżysku

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

W tym roku będzie to więc już siódma edycja największego biegu w Polsce, ale pierwsza w Skarżysku. Bieg Tropem Wilczym ma na celu uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Bieg odbędzie się 3 marca, a okazją jest obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Skarżyska edycja biegu Tropem Wilczym odbędzie się na Rejowie, a start i meta znajdować się będą przy Muzeum im. Orła Białego. Biegacze będą mieli do wyboru dwa dystanse:

  • 1963 metry – długość to rok, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Niezłomnych – Józef Franczak ps. „Lalek”
  • 4 km

Lista startowa obu biegów jest zamknięta. Wezmą w nich udział m.in. harcerze oraz strzelcy, a także osoby związane ze środowiskiem. Organizatorzy dopuszczają jednak możliwość dołączenia się i biegu bez numeru startowego. – Tegoroczna edycja jest dla nas testem. Jeśli wszystko się uda, to w przyszłym roku na pewno zaprosimy do udziału więcej uczestników – mówi Tomasz Staszewski, koordynator zawodów.

Program biegu Tropem Wilczym w Skarżysku:

Niedziela, 3 marca

11:00-11:30 – wydawanie pakietów startowych
12:00 – start dystansu honorowego 1963 m (do okolic pomnika Powstańców Styczniowych i z powrotem)
12:45 – start dystansu 4 km (wokół zalewu Rejów)

Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna dla Alexa Michalskiego, 2,5-letniego chłopca, który urodził się jako skrajny wcześniak i wymaga nieustannego leczenia i rehabilitacji. W trakcie biegu będzie prowadzona zbiórka, a dodatkowo Alexa wesprze Fundacja PKO Banku Polskiego.

Uczestnicy będą mogli pokonać trasę z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „Biegnę dla Alexa”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Kartki będzie można odbierać w biurze zawodów (Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słoneczna 90.) w niedzielę w godz. 11.00–12.00.

Uczestnicy Biegu zaproszeni zostaną na spotkanie przy ruinach wielkiego pieca przy muzeum i będą mieli także możliwość zwiedzenia kolekcji muzealnej.

Bieg Tropem Wilczym odbywa się od 2013 roku, kiedy to grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter survivalowy, a wzięło w niej udział ok. 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy. Od kilku lat bieg ma charakter ogólnopolski, a nawet międzynarodowy. W ostatnich edycjach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników z blisko 300 miast w Polsce i za granicą.

Organizatorami biegu są Fundacja Wolność i Demokracja oraz Muzeum im. Orła Białego.