Budżet Obywatelski 2023 w Skarżysku: Ruszyło głosowanie

1124
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Cztery z siedmiu propozycji inwestycyjnych zgłoszonych przez mieszkańców Skarżyska-Kamiennej zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Które, o tym zdecydują sami mieszkańcy w głosowaniu, które właśnie się rozpoczęło.

Zapraszamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2024:

Ciekawe pomysły skarżyszczan na inwestycje. Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2024

W Budżecie Obywatelskim 2023 przyszła pora na najważniejszą część, czyli głosowanie. Oddając głosy, skarżyszczanie zdecydują, co zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023 w Skarżysku-Kamiennej zakończyło się. Kliknij i zobacz wyniki:

Budżet Obywatelski 2023 w Skarżysku – znamy wyniki. Powstanie m.in. mały amfiteatr

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski

W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili siedem propozycji. W większości to rozbudowy już istniejących realizacji z poprzednich lat.

Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2023 w Skarżysku-Kamiennej potrwa od 5 do 15 września 2023 roku. Wyniki poznamy 16 września.

W tej edycji głosowanie odbywa się tylko internetowo, na znanej nam już stronie:

https://skarzysko.budzet-obywatelski.org/

Możemy zagłosować na jedną z siedmiu propozycji. Cztery z największą liczbą głosów zostaną wykonane w 2023 roku. Każda ze zgłoszonych w tym roku propozycji inwestycji oszacowana została na 100 tysięcy złotych, a budżet wynosi 400 tysięcy PLN.

Budżet Obywatelski 2023 – propozycje:

 1. Aktywna Kamienna Etap III – modernizacja placu im. Antoniego Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – wyposażenie placu zabaw w urządzenia do zabawy. Kontynuacja modernizacji placu zabaw, rozpoczęta w 2020 roku. Po wykonaniu chodników, oświetlenia przyszedł czas na wyposażenie placu w urządzenia do zabawy.
 2. Bór bezpiecznie i zdrowo VII – rozbudowa ścieżki zdrowia wraz z budową strefy relaksu. W planach jest wykonanie 148-metrowej ścieżki zdrowia z dwiema stacjami oraz strefy relaksu. Będzie to miejsce, w którym znajdą się dwa hamaki oraz cztery leżaki betonowe. Powstanie w ten sposób miejsce, gdzie będzie można odpocząć, czytając gazetę lub książkę.
 3. Integracyjny Plac Radosnej Zabawy – zagospodarowanie i doposażenie miejsca terenu zielonego przy Szkole Podstawowej nr 3, placu zabaw, który przyniesie radość i będzie służył dzieciom i społeczności lokalnej jako miejsce, gdzie rodziny będą mogły aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas.
 4. Bezpieczna zabawa dla malucha – renowacja i doposażenie placu zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 16 przy ulicy Spółdzielczej. Plac zabaw powstanie na zacienionym terenie, z poszanowaniem rosnących tu drzew. Celem jest stworzenie dzieciom od 3. roku życia bezpiecznego miejsca aktywnego spędzania czasu.
 5. Budowa zewnętrznej siłowni plenerowej pod nazwą „Zdrowo na sportowo” przy Zespole Szkół Publicznych nr 4 na osiedlu Książęce.
 6. ActivePARK na osiedlu Piłsudskiego III – rozbudowa miejsca do rekreacji dla dzieci, wraz z modernizacją i budową ciągów pieszych oraz urządzeniem zieleni przy ulicy Orkana.
 7. Miniamfiteatr na osiedlu Pogorzałe – będzie służył mieszkańcom osiedla Pogorzałe i Skarżyska-Kamiennej podczas festynów rodzinnych. Miniamfiteatr będzie również wykorzystywany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 podczas imprez okolicznościowych.

Podstawowe zasady głosowania są następujące:

 • Prawo do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego ma każdy mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który ukończył 16 lat i jest zameldowany na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.
 • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.
 • Każdy mieszkaniec może oddać maksymalnie jeden głos na jeden projekt.
 • Aby prawidłowo oddać głos, należy podać numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
 • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego.
 • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
 • Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami zadań do Budżetu Obywatelskiego.
 • Aby prawidłowo oddać głos, należy wybrać jedną propozycję z listy poprzez kliknięcie pola „Wybierz” przy wybranej propozycji.