Budżet Obywatelski 2024 w Skarżysku: Znamy wyniki i wiemy, jakie inwestycje powstaną

1063
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zakończyło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim Skarżyska-Kamiennej 2024. Poznaliśmy cztery inwestycje, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Zachęcamy do składania wniosków w Budżecie Obywatelskim 2025 w Skarżysku:

„Podwyżka” Budżetu Obywatelskiego 2025 w Skarżysku. Wkrótce ruszy nabór wniosków

W tej edycji do głosowania zakwalifikowało się dziewięć propozycji zgłoszonych przez mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Od 4 do 14 września trwało losowanie i dziś poznaliśmy jego wyniki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W 2024 roku z budżetu obywatelskiego, zwanego też partycypacyjnym, zrealizowane zostaną cztery inwestycje, które otrzymały najwięcej głosów. Wszystkie to rozbudowa już istniejących inwestycji realizowanych również z tego źródła finansowania w poprzednich edycjach.

W tej edycji głos oddało 6254 mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, czyli 17,33% osób uprawnionych do głosowania.

Budżet Obywatelski w Skarżysku wynosi 400 tysięcy złotych i pochodzi z budżetu Gminy Skarżysko-Kamienna. Każda z inwestycji będzie kosztować ok. 100 tysięcy złotych.

Budżet Obywatelski Skarżyska-Kamiennej 2024 – wyniki:

Do realizacji:

1. miejsce – 1017 głosów – Aktywna Kamienna etap IV – modernizacja placu im. Antoniego Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – urządzenie ścieżki zdrowia. Kontynuacja modernizacji placu zabaw, rozpoczęta w 2020 roku. Po wykonaniu chodników, oświetlenia przyszedł czas na wyposażenie placu w urządzenia do zabawy.

2. miejsce ex aequo – 942 głosy – ActivePARK na osiedlu Piłsudskiego etap III – rozbudowa miejsca do rekreacji dla dzieci, wraz z modernizacją i budową ciągów pieszych oraz urządzeniem zieleni przy ulicy Orkana.

2. miejsce ex aequo – 942 głosy – Bernatka OdNowa etap II – rozbudowa strefy relaksu nad zalewem Bernatka

4. miejsce – 937 głosów – Bór bezpiecznie i zdrowo – budowa miniamfiteatru na Skwerze im. Grzegorza Łapaja przy ul. Wojska Polskiego i Sosnowej na osiedlu Bór.

Bez realizacji:

5. miejsce – 828 głosów – Plac zabaw przy Przedszkolu nr 16 – renowacja i doposażenie placu zabaw przy ul. Spółdzielczej.

6. miejsce – 662 głosy – Radosne Przedszkole nr 7 etap II – rozbudowa placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 7 przy ul. Zielnej.

7. miejsce – 561 głosów – Cztery Łapy – Skarżyski Park dla Psów – budowa ogrodzonego wybiegu dla czworonogów w pobliżu ul. Paryskiej i marketu Kaufland.

8. miejsce – 268 głosów – Budowa Altany grillowej przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Warszawskiej 54 na osiedlu Pogorzałe.

9. miejsce – 97 głosów – Nowoczesny plac zabaw przy zalewie Rejów – budowa placu zabaw przy tzw. dzikiej plaży przy ul. Sportowej na osiedlu Rejów.

1 KOMENTARZ

  1. Co wreszcie z zalewem Bzin? Zdewastowane m.in. powodziami obszary doliny rz. Kamiennej od Wołowa przez os. Bór i zaniedbane tereny dziczejące tereny wokół stawów Piachy m.in. tzw. ugory na os. Rejów mogłyby stać się wizytówką miasta. I to samoreklamującą się dzięki drodze S7. Gdyby doinwestować obrzeża nowego zalewu chociażby tj. Sielpię czy Brody to powstałoby mnostwo miejsc pracy i nowa gałąź lokalnej gospdoarki. A region świętokrzyski jest naprawdę atrakcyjny turystycznie bo nie tylko ładny ale i o znakomitej komunikacji drogowej: gęstej i o coraz lepszej jakości nawierzchni. Tylko tę nazwę należałoby zmienić, może na tradycyjną tj. Piachy? przy okazji zyskałyby Kielce, bo taka nazwa przetsałby się kojarzyć z AŚ/ZK 🙂 Swoją drogą alejki rowerowe możnaby tworzyć na obwałowaniu przeciwpowodzioym rz. Kamienna, a nawet na dzikich już obecnie terenach przyległych do rz. Kamienna od kładki dla pieszych na os. Kamienna prowadzącej od terenu dawnej odlewni i nieistniejącego już „Benzylu” do „Mesko” Z-2 w kierunku Majkowa / ul. Pięknej (w sposob celowy zostały one odcięte od dostepu dla pieszych np. poprzez likwidację kładki od ul. Rzeźniczej i powalenie drzew na cypelku leśnym 51.108639502311476, 20.89541099923412). Ścieżka rowerowa tamtędy prowadząca następnie wzdłuż poligonu „Mesko” tzw. stacji prób nr. 2 i dalej na „trzeci młyn” czy stadninę na Michałowie byłaby naprawdę ciekawa.

Comments are closed.