Co nam dało forum inwestycyjne?

2034
Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko-Kamienna 2016
Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kilkanaście dni temu odbyło się Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Pierwsze i, jak zapowiada prezydent Konrad Krönig, nie ostatnie tego typu wydarzenie. Kolejnym, również mającym dać wymierne efekty miastu będzie Pracownia Miast.

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko-Kamienna 2016 odbyło się 6 i 7 października. W Skarżysku pojawiło się wielu gości, w tym zagranicznych. Wzięli udział w konferencji, zobaczyli Skarżysko, zapoznali się z możliwościami inwestycyjnymi naszego miasta i, jak należy się domyślać, dużo dyskutowali w kuluarach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kliknij i zobacz, co się działo podczas forum

Budowanie marki

Czy można już wskazać pierwsze pozytywne skutki tego wydarzenia? O to zapytaliśmy prezydenta Konrad Kröniga. – W czasie forum w Skarżysku zrobiło się naprawdę światowo i międzynarodowo. Jest już bardzo pozytywny odzew. Forum zostało docenione zarówno w regionie, jak i poza nim. Inne miasta w okolicy chcą się na nas wzorować. Myślę, że przyniesie w dłuższej perspektywie czasu pozytywne skutki zarówno dla Skarżyska, jak i regionu. Budowanie marki miasta to długi proces – powiedział prezydent.

Zachęcanie inwestorów

Na ewentualne efekty w postaci inwestycji zapewne przyjdzie poczekać, ale, jak zapewnia prezydent, rozpoczęły się rozmowy z jedna zainteresowaną firmą. – Rozmowy prowadzi Centrum Obsługi Inwestora. Tyle można na razie powiedzieć – wyjaśnił prezydent.

Promocja inwestycji na Bernatce

Podczas konferencji w trakcie forum zdradzono nowe szczegóły na temat owianej jak dotychczas mgiełką tajemnicy inwestycji nad zalewem Bernatka. Jak się dowiedzieliśmy, powstanie tam tematyczny park edukacyjny, który w zamierzeniu ma wykorzystać tamtejsze zasoby przyrodnicze. – To jest właśnie duży plus forum, że udało się wypromować tę inwestycję. Mówi się o niej w liczących się mediach. Napisał o niej m.in. Fakt, a to przecież najpoczytniejsza gazeta w Polsce – powiedział prezydent.

Jak zdradził Konrad Krönig, wkrótce zostanie ujawniony motyw przewodni parku oraz pokazane będą wizualizacje.

Kliknij i przeczytaj, co znajdzie się w Parku Edukacyjnym „Bernatka”

Teraz kolej na Pracownię Miast

Już wkrótce kolejne wydarzenie, które ma w zamierzeniu wywrzeć pozytywny efekt na miasto. 25 i 26 października odbędzie się Pracownia Miast, akcja społeczna organizowana przez Gazetę Wyborczą.

Jest to także swego rodzaju forum, miejsce wymiany opinii między samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury.

Uczestnicy spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania:

  • Na co powinno postawić Skarżysko?
  • Czy Skarżysko może stać się ośrodkiem turystycznym?

Kliknij i zobacz relację z Pracowni Miast

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to