Skarżyscy przedsiębiorcy współpracują i sięgają po pomoc zewnętrzną

464
Marek Jędrzejczyk
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców. Mogą oni liczyć na zewnętrze dotacje, a także na siebie samych – działając w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Powiatu Skarżysku.

Spotkanie było już kolejnym skierowanym do lokalnych firm, na które zaprosiło Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.

Po raz kolejny z informacją o unijnych dotacjach pojawili się przedstawiciele Punktu Informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Świętokrzyskiego.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem finansowym mogą liczyć na szereg ofert. Dokładne informacje można uzyskać choćby w skarżyskim punkcie informacyjnym RPO, który mieści się przy al. Piłsudskiego 36 w budynku Panoramy, na pierwszym piętrze.

Środki, choć już dość ograniczone w tym roku, ma jeszcze Powiatowy Urząd pracy w Skarżysku, o czym informował dyrektor PUP Bogusław Ciok. W tej instytucji przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie finansowe na doposażenie stanowisk pracy osób długo bezrobotnych czy skorzystać ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Jak powiedział dyrektor Ciok, jego instytucja może też wesprzeć firmy w organizacji giełd pracy.

Do uczestników zwrócił się też Marek Jędrzejczyk, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Skarżyskiego. Zaprosił do zasilania szeregów stowarzyszenia i do współpracy. Podkreślił, że sytuacja lokalnego biznesu nie jest łatwa. Wskazywał na wysokie koszty energii i paliw, co przekłada się na kondycję finansową przedsiębiorstw. Współpraca lokalnych przedsiębiorców, jak przekonywał, może przynosić i przynosi korzyści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here