REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej zorganizowało konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, patrona szkoły, pn. „Czytamy Słowackiego”. Konkurs został właśnie rozstrzygnięty.

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego zostali zaproszeni do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego – „Czytamy Słowackiego”.

Z zaproszenia skorzystało 28 osób ze szkół z kilku miast województwa – Staszowa, Łagowa, Jędrzejowa, Dobrowody, Wielkiej Wsi, Lipowego Pola Skarbowego, Szczeglic i Skarżyska-Kamiennej. Uczestnicy mieli do zrobienia testy, ośmioro najlepszych zakwalifikowało się do etapu finałowego, a całość odbywała się przez internet.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Cieszę się, że w tak trudnych czasach udało się przeprowadzić konkurs, że wzięła w nim udział tak duża liczba uczniów. Dziękuję uczestnikom za zainteresowanie twórczością wieszcza i trud włożony w przygotowania. Gratuluję szczególnie laureatkom, które wykazały się wiedzą daleko wykraczającą poza zakres wiedzy szkolnej – powiedziała dyrektor I LO w Skarżysku Martyna Maćkowiak.

Laureatki konkursu „Czytamy Słowackiego”:

  1. miejsce – Zuzanna Bera – Gminny Zespół Szkół w Łagowie
  2. miejsce – Nikola Kozieł – Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi
  3. miejsce – Martyna Kotwa – Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Laureatki otrzymały nagrody oraz gratulacje od członków zarządu powiatu skarżyskiego – Katarzyny Bilskiej i Adama Cioka oraz przewodniczącej samorządu Erbla Mai Małaszek.

Konkurs przygotowali nauczyciele, w tym członkowie Stowarzyszenia „Erbel – szkoła przyszłości”: Anna Wójcik, Beata Frączkiewicz, Agnieszka Trzebińska oraz Sławomir Siudek.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to