REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Klub Fotograficzny ZOOM zaprasza na najnowszą wystawę. To kolejna odsłona corocznej wystawy z cyklu „Fotografia – sztuka i pasja”. Frekwencja na wernisażu była imponująca. Takie są też fotografie pokazane na wystawie.

Ekipa klubu fonograficznego ZOOM regularnie prezentuje efekty swoich działań. Raz w roku dzieje się to poprzez wystawę z cyklu  „Fotografia – sztuka i pasja”. Najnowsza jej odsłona jest właśnie do obejrzenia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Przy naszym Emceku klub ZOOM bowiem działa.

W piątek, 1 marca 2024 roku, odbył się wernisaż wystawy. Już na samym początku mnóstwo osób zjawiło się tam, by oglądać świetne zdjęcia.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ich tematyka jest bardzo różnorodna. Najczęściej zbieżna z tym, w czym specjalizują się poszczególni członkowie ekipy ZOOM-u. Na wystawie zobaczymy więc między innymi portrety, zdjęcia reporterskie, makrofotografię przyrodniczą czy krajobrazy. Są wśród nich zarówno zdjęcia robione w przydomowych ogródkach, jak i w odległych zakątkach Polski i całego globu. W efekcie zobaczymy więc na zdjęciach oczywiście Skarżysko, ale też Tatry, a nawet egipskie piramidy.

Na wystawie swoje zdjęcia pokazują: Andrzej Janiszewski, Bożenna Brzezińska, Jarosław Sokołowski, Krzysztof Białek, Mirosław Madej, Cezary Szymkiewicz, Robert Skowerski, Paweł Arent, Milena Orynek, Katarzyna Berus, Wiesław Żulicki, Magdalena Winiarska, Mateusz Przeworski, Henryk Pastuszka, Krystian Dróżdż.

Są na wystawie również zdjęcia nieżyjącego Grzegorza Łapaja, który wielu skarżyszczanom jest może bardziej znany z działalności w samorządzie, ale trzeba wiedzieć, że w czasie wolnym najczęściej można go było spotkać właśnie z aparatem fotograficznym w dłoni.

Gościem honorowym wernisażu był Edward Krokowski, wieloletni fotoreporter lokalnych gazet, który w przeszłości kierował też sekcją fotograficzną w MCK, która była więc w pewnym sensie protoplastą ZOOM-u.

Krystian Dróżdż, który kieruje ZOOM-em, przedstawił z osobna fotografów klubu i wyraził satysfakcję, że grono „zoomowców” rośnie i jest to obecnie grupa licząca kilkanaście osób.

Fotografowie zebrali podczas wernisaży zasłużone brawa od uczestników, a gratulacje złożyli im również nasi samorządowcy – zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, starosta Artur Berus oraz członek zarządu powiatu Adam Ciok.

Wystawa „Fotografia – sztuka i pasja 2024” jest czynna do 31 marca 2024 roku w godzinach otwarcia MCK. Wstęp na wystawę jest wolny.

Zapraszamy!