REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Książki, które można było dostać na ulicach Skarżysku-Kamiennej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich rozeszły się błyskawicznie. Dla moli książkowych biblioteka publiczna me jeszcze książki elektroniczne.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Z tej okazji w Skarżysku-Kamiennej mieszkańcy miast mieli okazję dostać książki. Były one rozdawane zupełnie za darmo – na przystankach i innych publicznych miejscach, a także przy instytucjach, które zaangażowały się w akcję – muzeum, bibliotece publicznej i urzędzie miasta.

Wśród książek były pozycje albo dotyczące Skarżyska, albo napisane przez skarżyszczan. A były też takie, które spełniały oba te warunki. Były wśród nich książki historyczne oraz tomiki wierszy, fraszek czy proza.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak informuje Małgorzata Niewiadomska z wydziału promocji miasta, książki cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko się rozchodziły.

Książki bez wychodzenia z domu

W tym momencie Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku jest zamknięta. Zostanie otwarta za kilka dni, o czym piszemy niżej, ale dla spragnionych czytania moli książkowych jest dodatkowa możliwość oddania się lekturze. I to bez wychodzenia z domu.

Mowa tu o e-bookach, czyli książkach w wersji elektronicznej. Skarżyska biblioteka publiczna oferuje darmowy dostęp do dwóch źródeł e-książek:

  • Legimi
  • IBUK Libra

W przypadku Legimi chętni otrzymają kod na dostęp do zasobów tej internetowej biblioteki na miesiąc. Książki można czytać na smartfonie po zainstalowaniu aplikacji i założeniu konta.

IBUK Libra oferuje darmowy dostęp do kilku tysięcy książek, naukowych, jak i literatury pięknej, na blisko rok. Te książki można czytać też na komputerze.

Kody Legimi można otrzymać mailem, pisząc na adres kontakt@biblioteka24.eu lub osobiście w bibliotece przy ulicy Towarowej, natomiast kody do IBUK Libra w filiach bibliotecznych przy ul. Towarowej, ul. Sezamkowej i ul. Słowackiego (MCK). Bibliotekarze udzielą dokładnych instrukcji, jak korzystać z e-biblioteki.

Biblioteka znów się otwiera

Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych biblioteka publiczna w Skarżysku będzie znów czynna od 26 kwietnia 2021 roku. Dostępne będą wypożyczalnie:

  • w filii numer 1 – ulica Towarowa
  • w filii numer 2 – ulica Sezamkowa

Obie filie czynne będą w godzinach 8:00–18:00 i będą działać w rygorze sanitarnym.