To oni ratują nam życie. Podziękowania i podsumowania z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

1199
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dni Honorowego Krwiodawstwa odbywają się co roku w listopadzie. Są okazją do podziękowań krwiodawcom, odznaczeń dla wyróżniających się z nich, a także podsumowań różnych akcji prowadzonych przez skarżyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Skarżysku-Kamiennej zaprosił na coroczną akademię podsumowującą kolejne dwanaście miesięcy zbiórki krwi i innych działań, w tym promujących krwiodawstwo. W poniedziałek 28 listopada 2022 roku w patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zebrali się krwiodawcy, władze skarżyskiego oddziału PCK oraz przedstawiciele władz miasta.

W Skarżysku w tym roku krwiodawcy oddali blisko 1000 litrów krwi. Otrzymali zasłużone podziękowania, gratulacje i upominki, a ci z najdłuższym stażem i o największym dorobku otrzymali odznaki.

Odznaki „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymali: Ilona Jasińska-Łukomska, Łukasz Zygmunt Kowalczyk i Jacek Bukowski.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski

Odznaki „Zasłużony Honorowy dawca Krwi” I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi otrzymali: Rafał Kosieniewicz, Mariusz Kumek, Sławomir Bodo, Adam Miernik.

Odznaki „Zasłużony Honorowy dawca Krwi” II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi otrzymali: Mateusz Pietruszka, Rafał Lange, Damian Pająk, Leszek Salwa, Barbara Mirek, Kamil Mosiołek, Michał Śliwa.

Odznaki „Zasłużony Honorowy dawca Krwi” III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi otrzymali: Wioletta Bębenek, Wiktoria Gołębiowska, Justyna Brendel, Adam Ciok, Piotr Uciński, Paweł Stępień, Jarosław Szaraniec, Wojciech Chuchała, Patryk Synowiec.

Odznaki Honorowe PCK otrzymali:

 • II stopnia: Grażyna Piątkowska, Ewa Kopeć.
 • III stopnia: Krzysztof Łakomiec.
 • IV stopnia: Agnieszka Reszka, Ewa Jaworska.

W roku szkolnym 2021/22 odbyła się 19. edycja turnieju „Młoda krew ratuje życie” z udziałem szkół średnich ze Skarżyska i Bodzentyna. Na podium znalazły się:

 1. miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej
 2. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej
 3. miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej

Innym konkursem zorganizowanym przez PCK w Skarżysku-Kamiennej była Olimpiada Zdrowia dotycząca zdrowego trybu życia. Tu najlepsi byli:

 1. miejsce – Wiktor Kuchnik – Szkoła Podstawowa Wzdół Rządowy
 2. miejsce – Julia Szymoniak – Szkoła Podstawowa nr 2 Skarżysko-Kamienna
 3. miejsce – Dominik Telec – Zespół Szkół Technicznych Skarżysko-Kamienna

Podziękowania za ofiarność trafiły też do długoletnich krwiodawców z dwóch skarżyskich klubów HDK – przy Mesko oraz przy PCK.

Krwiodawcom gratulowali i dziękowali Barbara Lipnicka, Paweł Werens i Adam Pańczyk z Oddziału Regionalnego PCK w Skarżysku, zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka, kierowniczka referatu zdrowia urzędu miasta w Skarżysku Urszula Wiśniewska, Asystent Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Ledwójcik oraz kierownik działu promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach Wojciech Markiewicz.