Dni Skarżyska 2022: Trzy dni zabawy przy muzyce i innych atrakcjach

1738
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dni Skarżyska 2022 zakończyły się. Przez trzy dni mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i goście mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez miasto. Było w czym wybierać.

Dni Skarżyska 2023: Zobacz zespoły, które dadzą koncerty:

Dni Skarżyska 2023: Cleo, happysad, Enej, Nocny Kochanek i inne gwiazdy wystąpią z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej

Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej 2022 odbyły się na Placu Staffa przy Miejskim Centrum Kultury, a nie na stadionie Ruchu, jak to zwyczajowo się dzieje, ponieważ ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie palcu budowy związanej z przebudową wiaduktu nad torami, więc dostęp do niego jest utrudniony.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Przy Miejskim Centrum Kultury można było posłuchać muzyki, oglądać spektakle teatralne i pokazy, grać w FIFĘ, jeździć na koniach, szaleć na dmuchańcach, kupować na straganach, poznawać ofertę lokalnych firm, a przy tym objadać się przysmakami na licznych stoiskach gastronomicznych.

Dni Skarżyska 2022: Dużo muzyki i tańca

Dobra zabawa nie mogła obejść się bez sporej dawki muzyki. Gwiazdą i ostatnim wykonawcą na Dniach Skarżyska 2022 był zespół Afromental. To on przyciągnął na Plac Staffa najwięcej ludzi.

Wcześniej wystąpili Wiktor Dyduła oraz zespół Baby Rock, a jeszcze wcześniej nasi skarżyscy młodzi wokaliści – Oliwia Jarosz, Patrycja Zięba, Bianka Warwas, Natalia Nawrot, Oliwia Kasińska, Dominika Bracka, Martyna Pawłowska, Małgorzata Mańkowska.

Swoimi umiejętnościami pochwali się również młodzi tancerze SkarDance Academy, a także ci nieco starsi – z Zespołu Pieśni i Tańca Skarżysko oraz senioralnego zespołu The Fifty Five. Była również zumba.

Dni Skarżyska 2022: Teatr, sztuka, sport i e-sport

Głównym organizatorem Dni Skarżyska jest skarżyskie Miejskie Centrum Kultury, więc w programie musiały się znaleźć akcenty kulturalne. Zaczęło się od wernisażu wystawy Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

W sobotę do Skarżyska przyjechał znany nam już Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”, który zaprezentował dwa spektakle: „Smolarze” i „Oparzelisko”.

Nie mogło zabraknąć akcentów sportowych, oraz, co wciąż jest rzadkie w Skarżysku, e-sportowych. Przed publicznością zaprezentowały się kluby karate – Akademia Karate Kyokushin oraz SKSW.

Do rywalizacji e-sportowej zaprosiła firma Scarnet, operator internetowy i telewizyjny ze Skarżyska, która zorganizowała turniej Scarnet Cup FIFA 22. Młodzi skarżyszczanie grali na XBOX-ach, a nagrodą główną była taka właśnie konsola. Wygrał Nikodem Łoskot, który, jak się okazało, jest nie tylko dobrym e-piłkarzem, ale też na co dzień piłkarzem Granatu Skarżysko.

Dni Skarżyska 2022: Edukacja, informacja i pomoc charytatywna

Na festynach takich jak dni miasta nie może zabraknąć stoisk lokalnych firm i instytucji. Wspomniana wyżej firma Scarnet, oprócz turnieju FIFA 22, miała dla wszystkich darmowy popcorn oraz różne gadżety. Swoje stoisko miał też inny dostawca internetu – Uninet.

Ze stosikami edukacyjnymi przybyli Nadleśnictwo Skarżysko Lasów Państwowych, skarżyska Policja, Muzeum im. Orła Białego oraz obchodzące w tym roku 30-lecie istnienia Miejskie Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Ta ostatnia firma miał też kurtynę wodną i saturator, które przy tej upalnej pogodzie były bardzo pożądane. Swoją ofertę prezentowały firmy dietetyczne Naturhouse i Bonne Sante, a także kosmetyczna – Mary Kay.

Najmłodsi skarżyszczanie mogli liczyć też na animacje z firmą Patigo oraz na przejażdżki końmi, zarówno prawdziwymi, jak i jeżdżącymi.

Na pomoc i dobre serce skarżyszczan mogła po raz kolejny liczyć też mała skarżyszczanka Tosia Majewska. Dziewczynka jest od urodzenia ciężko chora na serce i potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji.

Dni Skarżyska 2022: Zupa z chwastów i inne przysmaki

Dni Skarżyska było okazją nie tylko do objadania się rozmaitymi przysmakami na straganach gastronomicznych, ale też okazją do nauki sztuki kulinarnej. Do Skarżyska po raz kolejny przybył bloger Maksymilian Przybylski wraz z żoną Adą Przybylską. Kielczanie prowadzą bloga kulinarnego „Max gotuje z natury”. Zgodnie z ta nazwą i tym razem sięgnęli do natury w poszukiwaniu inspiracji kulinarnej. Przygotowali zupę chwastów, której bazą były ziemniaki i cukinia, ale „wzbogacone” smakiem pokrzywy i podagrycznika, czyli roślin, które na co dzień zaliczamy do chwastów właśnie.

Oprócz ww. koni były też konie mechaniczne. Elementem Dni Skarżyska-Kamiennej 2022 była bowiem również parada aut amerykańskich oraz kabrioletów. Kilkadziesiąt imponujących samochodów, na czele z kabrioletem, w którym za kółkiem siedział prezydent Konrad Krönig, przejechało w paradzie od hali MCSiR pod MCK.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to