Artyści SKART-u pokazali swoje najnowsze dzieła. Są do podziwiania w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku

1264
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Najnowsza, coroczna wystawa zbiorowa artystów Skarżyskiego Klubu Twórców SKART jest już otwarta. Są na niej obrazy, które stworzyli w ostatnim czasie.

Wystawa SKART-u w skarżyskim MCK to już coroczna tradycja. Najnowsze obrazy, rzeźby, wycinanki i inne formy artystyczne już wiszą na ścianach Galerii Nowej.

Wystawa rozpoczęła się również tradycyjnym wernisażem w piątek 24 czerwca 2022 roku. Wernisaż był jednym z punktów programu Dni Skarżyska 2022.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Techniki twórcze i tematyka są różnorodne. Są obrazy, wycinanki, kolaże, koronki, rzeźba czy haft krzyżykowy. Wśród nich portrety, pejzaże i krajobrazy, w tym również skarżyskie.

Wśród prac są również dzieła Mateusza Gila i Anity Buły, które pochodzą z poprzedniej wystawy w MCK.

Synergia Anity Buły i Mateusza Gila. W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku swoje dzieła pokazują kielczanie

Na wernisażu artystom gratulował zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka. Zachęcał SKART na czele z kierującą grupą Haliną Skrzeczyną do przekształcenia jego nieformalnej formy w stowarzyszenie, aby twórcy mogli działać jeszcze prężniej.

Autorami wystawianych prac są: Alina Krupa, Magdalena Chmielewska, Bogusław Jelonek, Lucjan Łabuda, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Maja Malinowska, Halina Miernik, Grażyna Gajewska, Kinga Sadza, Barbara Obara, Anita Buła, Mateusz Gil, Anna Chodniewicz-Pająk, Jacek Żak – ZAQ, Iwona Półtorak, Halina Skrzeczyna, Amelia Zawadzka.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia 2022 roku. Wstęp na wystawę jest wolny.

Zapraszamy!