Artyści SKART-u pokazali swoje najnowsze dzieła. Są do podziwiania w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku

1055
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Najnowsza, coroczna wystawa zbiorowa artystów Skarżyskiego Klubu Twórców SKART jest już otwarta. Są na niej obrazy, które stworzyli w ostatnim czasie.

Wystawa SKART-u w skarżyskim MCK to już coroczna tradycja. Najnowsze obrazy, rzeźby, wycinanki i inne formy artystyczne już wiszą na ścianach Galerii Nowej.

Wystawa rozpoczęła się również tradycyjnym wernisażem w piątek 24 czerwca 2022 roku. Wernisaż był jednym z punktów programu Dni Skarżyska 2022.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Techniki twórcze i tematyka są różnorodne. Są obrazy, wycinanki, kolaże, koronki, rzeźba czy haft krzyżykowy. Wśród nich portrety, pejzaże i krajobrazy, w tym również skarżyskie.

Wśród prac są również dzieła Mateusza Gila i Anity Buły, które pochodzą z poprzedniej wystawy w MCK.

Synergia Anity Buły i Mateusza Gila. W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku swoje dzieła pokazują kielczanie

Na wernisażu artystom gratulował zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka. Zachęcał SKART na czele z kierującą grupą Haliną Skrzeczyną do przekształcenia jego nieformalnej formy w stowarzyszenie, aby twórcy mogli działać jeszcze prężniej.

Autorami wystawianych prac są: Alina Krupa, Magdalena Chmielewska, Bogusław Jelonek, Lucjan Łabuda, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Maja Malinowska, Halina Miernik, Grażyna Gajewska, Kinga Sadza, Barbara Obara, Anita Buła, Mateusz Gil, Anna Chodniewicz-Pająk, Jacek Żak – ZAQ, Iwona Półtorak, Halina Skrzeczyna, Amelia Zawadzka.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia 2022 roku. Wstęp na wystawę jest wolny.

Zapraszamy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here