Centrum Seniora już otwarte – w Skarżysku działa nowy dom pomocy społecznej

6166
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dom Pomocy Społecznej Centrum Seniora, w którym znajdą się też mieszkania chronione, został uroczyście otwarty. Pierwsi mieszkańcy znajdą w nim swój dom najprawdopodobniej jeszcze w marcu.

Dom Pomocy Społecznej Centrum Seniora powstał w budynku po III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ekonomii. Jest w nim miejsce dla 60 osób:

  • 30 miejsc w domu pomocy społecznej
  • 30 miejsc w mieszkaniach chronionych

W czwartek placówkę uroczyście oddano do użytku. W otwarciu uczestniczyli samorządowcy ze Skarżyska, gmin powiatu skarżyskiego, a także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. Składali załodze życzenia owocnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz seniorów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dyrektorem DPS Centrum Seniora została Agnieszka Herbuś. To właśnie ona podzieliła między uczestników okazały tort. Wcześniej poświęcenia budynku dokonał proboszcz parafii pw. św Józefa Oblubieńca ks. Roman Kotlimowski.

agnieszka herbus dps skarzysko
Agnieszka Herbuś – dyrektor DPS Centrum Seniora

Dla uczestników zagrali młodzi skarżyscy muzycy – Maria Walczak i Jan Markowski.

Budynek po Staszicu został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób starszych. Poza pokojami znajdują się w nim świetlice, pokoje socjalne, kuchnia z jadalnią, palarnia, sala rehabilitacyjna czy winda. Co interesujące, w budynku zainstalowano grotę solną. Na zewnątrz znajduje się altana, siłownia pod chmurką oraz ławki.

Decyzję o utworzeniu takiej palcówki podjął zarząd powiatu poprzedniej kadencji. Prace trwały od czerwca 2017 roku do września 2018. Koszt utworzenia DPS Centrum Seniora to 5,26 miliona złotych, z czego dotacja unijna wyniosła blisko 4,29 miliona.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to