Dworzec PKP przejdzie remont

3775
Dworzec PKP Skarżysko
Dworzec PKP w Skarżysku przejdzie remont
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Polskie Koleje Państwowe planują wyremontować kilkaset dworców w całym kraju. Na początek wybrano 10 dworców, w tym skarżyski.

Kolej posiada obecnie w Polsce blisko 600 dworców. Do remontu wybrano 464 z nich. W pierwszej kolejności wyremontowanych zostanie 10 dworców. Środki pochodzić będą m.in. z dotacji unijnych, w ramach tzw. Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Terminem Polska Wschodnia określa się pięć województw: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Wśród wybranych miast znalazło się też Skarżysko-Kamienna. W sumie na ich remont przeznaczone zostanie 160 milionów złotych. Jak informuje wydział prasowy PKP SA, za wcześnie jest mówić, jaka część tej kwoty przypadnie naszemu miastu. Aktualnie trwa inwentaryzacja obiektów i szacowanie potrzeb.

W uogólnieniu, celem prac ma być poprawa dostępności dworców dla podróżnych. Wiadomo jest, że w przypadku skarżyskiego dworca prace obejmą m.in.:

  • wymianę instalacji
  • wymianę okien i drzwi
  • modernizację elewacji i dachu
  • przebudowę otoczenia dworca

Początkowo planowano, że prace zostaną wykonane w latach 2017–18, ale wykonanie przesunięto na lata 2019–20.

Remont dworca jest odrębnym zadaniem, które będzie realizowane niezależnie od planowanej budowy tunelu pod torami, o której pisaliśmy tutaj: http://proskarzysko.pl/tunel-pod-torami-dla-samochodow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here