Zakończyła się pucharowa przygoda Dzików Skarżysko, ale postraszyli dużo wyżej notowanego rywala

1137
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół Eski Dzików Skarżysko-Kamienna przegrał z GKS Zio-Max Nowiny w Regionalnym Pucharze Polski, ale zostawił po sobie dobre wrażenie. Momentami, i to licznymi, nie widać było różnicy trzech klas rozgrywkowych pomiędzy oboma zespołami.

Niepokonana od momentu utworzenia drużyna Eska Dziki Skarżysko w środowe popołudnie spotkała się z najtrudniejszym jak do tej pory rywalem. GKS Zio-Max Nowiny to od lat solidny czwartoligowiec.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, ale potem inicjatywę przejęli goście. Oba zespoły miały sytuacje, ale do przerwy prowadzili goście, którzy wykorzystali niezbyt fortunną interwencję naszego bramkarza.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W drugiej połowie to znów ekipa Mariusza Ludwinka miała przewagę, ale i gospodarze próbowali wbić piłkę do siatki. Niestety, pod bramką brakowało a to szczęścia, a to zimnej krwi.

Rosnące zmęczenie Dzików wykorzystywali za to goście, którzy dwa razy trafiali do siatki po szybkich atakach i wygrali mecz 3:0 awansując do piątej rundy pucharu w świętokrzyskim.

Przygoda Dzików z Regionalnym Pucharem Polski zakończyła się, ale piłkarskie święto na stadionie Ruchu nadal będzie mieć kolejne odsłony. Na kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze, czekają liczne atrakcje jak choćby konkursy. Na meczach ligowych jest też grill.

Klub cały czas rozwija oprawę wizerunkowo-marketingową. Na środowym meczu można było kupić klubowe wlepki, a na stadionie pojawiły się flagi, którymi wymachiwali młodzi sympatycy klubu.

W najbliższy weekend Dziki znów zagrają z Nowinami, ale tym razem w lidze i z drugą drużyną tego klubu, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli Grupy I Klasy B. Dziki przystąpią do tego meczu oczywiście jako niepokonany lider w składzie z liderem klasyfikacji strzelców Mateuszem Witkowskim.

Na stadion Ruchu zapraszamy ponownie w sobotę 15 października 2022 roku, gdy rywalem Eski Dzików będzie Top-Spin Promnik.

Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – GKS Zio-Max Nowiny 0:3 (0:1)

Bramki: Damian Kopyciński 21, Piotr Gardynik 64, Mateusz Zębala 90

Eska Dziki: Borowiec – Bartosz Ozan, Mariusz Płusa, Jakub Lisowski, Kamil Kępa (56 Robert Orlikowski), Maciej Kwaśniewski (84 Paweł Rzeszowski), Dawid Dulęba, Dawid Brzozowski (81 Piotr Ozięmbłowski), Adrian Kocia (56 Przemysław Gnat), Mikołaj Piórkowski (72 Mateusz Winter), Mateusz Witkowski

GKS: Oliwier Świtoń – Maksym Petelicki, Norbert Sinkiewicz, Damian Pietras, Piotr Gardynik, Radosław Szmalec, Mateusz Brela, Mateusz Kawecki (46 Szymon Kot), Damian Kopyciński (62 Mateusz Zębala), Marcin Marek (46 Paweł Nowakowski), Kamil Blicharski (46 Bartosz Papka)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here