Eska Dziki Skarżysko nadal wygrywają. W pucharze pokonali czwartoligowca!

1665
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nadal nie ma mocnych na drużynę Eski Dzików Skarżysko-Kamienna. Tym razem pokonany z boiska zszedł Góral Górno, rywal dużo wyżej notowany. Skarżyski zespół jest już w czwartej rundzie Regionalnego Pucharu Polski.

Eska Dziki grają na boiskach regionu zaledwie od miesiąca i nadal są niepokonani, zarówno w lidze, jak i w pucharze. W tych drugich rozgrywkach właśnie wygrali mecz trzeciej rundy i awansowali do kolejnej.

W środę rywalem Dzików był Góral Górno, beniaminek IV ligi, czyli zespół teoretycznie dużo lepszy. Na boisku goście górowali jednak tylko wytrzymałością fizyczną i to też tylko w końcówce.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Eska Dziki były skuteczniejsze i prowadziły już nawet 3:1, ale nieuwaga w obronie w końcówce i samobójczy gol na 3:2 dał gościom nadzieję na remis. Pomimo doliczonych kilku minut gospodarzom udało się utrzymać wynik.

W końcówce mecz zrobił się bardzo nerwowy. Piłkarze się nie oszczędzali, mieli sobie nawzajem wiele do powiedzenia, a sędzia miał sporo pracy. Po ostatnim gwizdku pozostało się już tylko cieszyć. Drużyna otrzymała oklaski od licznej jak zawsze publiczności.

Czwarta runda pucharu odbędzie się 5 października 2022 roku, a w międzyczasie skarżyską drużynę czekają mecze ligowe. Po dwóch zwycięstwach, w tym ostatnim bardzo wysokim (8:1 z Czarnovią w Kielcach), już w najbliższą sobotę Eska Dziki Skarżysko zmierzą się z GLKS Fałków. Mecz odbędzie się na stadionie Ruchu i rozpocznie się o 16.00.

Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – Góral Górno 3:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Witkowski 23, Dawid Brzozowski 49, Mikołaj Piórkowski 71 – Kacper Gadowski 37, samobójcza 80

Eska Dziki: Dominik Borowiec – Paweł Rzeszowski (20 Kamil Kępa), Mariusz Płusa, Dawid Skrocki, Maciej Głowaczewski, Maciej Kwaśniewski (Mikołaj Piórkowski), Przemysław Gnat, Dawid Brzozowski (75 Patryk Gula), Dawid Dulęba, Patryk Banaczek (57 Robert Orlikowski), Mateusz Witkowski (83 Piotr Ozięmbłowski)

Góral: Daniel Kuzka – Adrian Wypych, Damian Piwowarczyk, Kacper Gad, Adrian Krawczyk, Kacper Gadowski, Jakub Kalisz, Bartłomiej Lasak, Dawid Płatek, Patryk Kowalik, Tomasz Syska oraz Dominik Parszowski, Krystian Bożęcki, Robert Radek, Damian Piotrowicz, Tomasz Staszewski

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to