Grzegorz Rak
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Grzegorz Rak, urodzony w tytułowym Rzeczniowie, a obecnie mieszkający w Skarżysku-Kamiennej napisał powieść obyczajową pt. „Miłość w Rzeczniowie”.

Fabuła powieści to opis życia Mateusza Żaka, głównego bohatera, osadzona w czasach transformacji ustrojowej, który wspomnieniami wraca do czasów dzieciństwa. Jest to historia ludzi, którym przyszło żyć w burzliwych i zmiennych czasach przed i po zmianach ustrojowych z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia.

W posłowiu autorstwa Andrzeja Piskulaka czytamy:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Powieść podejmuje temat zwycięstwa miłości nad złymi i destruktywnymi wspomnieniami oraz nawrócenia duchowego i tego, że jest ono możliwe. Jest też zapisem historii pokolenia osób, które żyły w czasach upadającego PRL, stanu wojennego i transformacji ustrojowej.

Książka jest napisana barwnym stylem. Autor czerpie z języka potocznego, slangu oraz gwar. Język „Miłości w Rzeczniowie” jest z życia wzięty, autentyczny.

Grzegorz Rak z powodu kłopotów z gardłem spowodowanych chorobą poprosił o przeczytanie fragmentów powieści gości, w tym swoich przyjaciół oraz dyrektor MCK Katarzynę Michnowską-Małek i Andrzeja Piskulaka.

Grzegorz Rak urodził się w Rzeczniowie, gdzie spędził dzieciństwo. Obecnie mieszka w Skarżysku. Od lat angażuje się działalność kulturalną, pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach oraz Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Wcześniej działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, angażował się w rozmaite działania kulturalne, w tym zainicjowanie tzw. premier studenckich w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

Grzegorz Rak

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to