Uczennice I LO w Skarżysku pojadą do Strasbourga i Brukseli. To nagroda za dużą wiedzę o Sikorskim

898
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Martyna Adamczyk i Zuzanna Bodak, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej, świetnie spisały się w konkursie wiedzy o Władysławie Sikorskim. Inny polityk, Ryszard Legutko, zafundował laureatom wyjazd do miast związanych z instytucjami Unii Europejskiej.

Uczennice Erbla, Martyna Adamczyk i Zuzanna Bodak, zajęły drugie miejsce w finale wojewódzkiego konkursu wiedzy o Władysławie Sikorskim pt. „Wódz i polityk – życie i działalność generała Władysława Sikorskiego”. Finał odbył się 16 maja 2023 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Uczennice przygotował do konkursu Piotr Kardyś.

W nagrodę trzy najlepsze duety pojadą do Strasburga i Brukseli, czyli miast, gdzie znajdują się siedziby instytucji Unii Europejskiej. Taki wybór spowodowany był tym, że nagrody ufundował europoseł Ryszard Legutko.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Władysław Sikorski to mąż stanu, który nie tylko ma w Skarżysku ulicę swojego imienia i pomnik przy niej się znajdujący oraz jest patronem Mesko, ale to właśnie on jako minister spraw wewnętrznych i jednocześnie premier rządu złożył podpis na rozporządzeniu, które nadawało prawa miejskie ówczesnej Kamiennej, która już jako miasto zmieniła nazwę na obecną – Skarżysko-Kamienna.

28 grudnia 1922 – Władysław Sikorski podpisuje rozporządzenie o nadaniu praw miejskich Kamiennej

 

Gratulacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here