REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ponad setka osób stawiła się na starcie II Powiatowego Biegu Niepodległościowego w Skarżysku, aby uczcić w ten sposób 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W 2018 roku Biegu Niepodległości w Skarżysku-Kamiennej nie będzie

Powiatowy Bieg Niepodległościowy to jedna z młodszych imprez biegowych w naszym mieści. W niedzielne południe odbyła się po raz drugi w historii. Mimo to, na starcie stawili się nie tylko mieszkańcy Skarżyska czy najbliższych okolic. Dość powiedzieć, że najlepszy był zawodnik z Ukrainy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Niedzielny bieg odbył się przy bardzo korzystnej aurze, a na trasie zawodników dopingowali kibice i najbliżsi. Dorośli wspierali młodzież, a najmłodsi swoich biegnących rodziców.

W klasyfikacji mężczyzn pierwszą dziesiątkę zdominowali zawodnicy skarżyskiego STS-u i Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika. Najlepszy okazał się Myahaylo Iveruk z Ukrainy reprezentujący LKB Rudnik, drugi był Sylwester Lepiarz z tego samego klubu. Na kolejnych miejscach zameldowała się trójka biegaczy STS-u, kolejno: Rafał Czarnecki, Piotr Chmiel i Tomasz Świerczyński.

Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Kacuga z Bałtowa, druga była Lidia Czarnecka z STS-u, a trzecia Małgorzata Czarnota reprezentująca Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne ZTE Radom.

Poza liczną grupą biegaczy, którzy na co dzień startują w barwach STS Skarżysko i Uczniowskiego Klubu Sportowego Celsium, silną ekipę wystawiła siłownia Akademia Holistyczna oraz Kamaro Sport Line. Jak zawsze nie mogło zabraknąć reprezentantów drużyny „Bięgnę, żeby Bartek mógł biegać”, która wspiera w ten sposób Bartka Orzechowskiego, pochodzącego z Suchedniowa chłopca, który urodził się bez stopy.

Na mecie biegu na uczestników czekały już pamiątkowe medale. Organizatorzy zadbali o gorący posiłek, a firm Celsium, która na co dzień dostarcza ciepło do skarżyskich mieszkań, tym razem dla odmiany rozgrzewała wszystkich gorącą czekoladą.

II Powiatowy Bieg Niepodległościowy Skarżysko 2017 – wyniki:

Wyniki II Powiatowego Biegu Niepodległościowego Skarżysko 2017
Wyniki II Powiatowego Biegu Niepodległościowego Skarżysko 2017 (źródło: Kępa Sport)

Rafał Czarnecki sts