Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na węźle PKP w Skarżysku-Kamiennej doszło do poważnej katastrofy kolejowej. Zderzyły się dwa pociągi, były ofiary w ludziach, w tym śmiertelne. Doszło też do wycieku kwasu solnego i pożaru. Na szczęście były to tylko ćwiczenia strażaków i innych służb ratowniczych.

Podczas ćwiczeń strażacy i inne służby ratownicze ćwiczyli kilka elementów, w tym ratowanie ludzi, zabezpieczenie wycieku niebezpiecznych substancji oraz gaszenie pożaru budynków kolejowych.

W akcji wzięło udział 130 strażaków, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. W sumie na miejscu pojawiło się kilkanaście wozów strażackich ze Skarżyska, gmin ościennych, a także spoza powiatu skarżyskiego. Niezbędne były także służby ratownictwa chemicznego i technicznego oraz karetki pogotowia.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W roli statystów wystąpili uczniowie II i III klasy technika transportu kolejowego. Pod opieką nauczycieli, Barbary Płusy i Jarosława Sosnowskiego, uczniowie zdobywali cenną wiedzę i doświadczenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here