Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W pierwszy dzień nowego roku na boisko Ruchu Skarżysko wybiegną byli piłkarze klubu i odbędzie się mecz Kawalerowie – Żonaci.

 

Od pierwszego spotkania minie tego dnia dokładnie 60 lat. Odbyło się ono 1 stycznia 1959 roku, a jego pomysłodawcą był nieżyjący już Henryk Kozubek, działacz klubu. Choć klub już nie istnieje, tradycja jest podtrzymywana.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W Nowy Rok, 1 stycznia, dokładnie o godz. 12.00 na boisko znów wybiegną byli piłkarze Ruchu podzieleni na żonatych i kawalerów. Ponieważ z ww. powodu, czyli nieistnienia klubu, coraz mniej jest zawodników bez obrączek na palcu, w meczu może zagrać każdy, kto ma jakieś rodzinne powiązania z kolejarskim klubem.

Z biegiem lat pojawił się kolejny problem, a mianowicie ubywa strojów. Dlatego aktualni organizatorzy, Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, chcą zebrać fundusze na nowe komplety. Zbiórka będzie prowadzona na meczu, a można również wpłacać pieniądze na ten cel poprzez publiczną zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/f6a6sz

 

W zeszłym roku odbył się wyjątkowo uroczysty 60. mecz Kawalerowie – Żonaci, który wygrali Żonaci 10:3. Wówczas również prowadzono zbiórkę – na rehabilitację chorego Janusza Kępy, byłego bramkarza Ruchu Skarżysko.

Tak było w zeszłym roku: Kawalerowie kontra Żonaci: Dwucyfrówka na jubileusz

Inicjatorem rozgrywania noworocznych spotkań Kawalerowie – Żonaci był Henryk Kozubek, działacz Ruchu Skarżysko-Kamienna. Inspiracją był noworoczny mecz Cracovii. Pierwszy mecz Żonatych i Kawalerów rozegrano 1 stycznia 1959 roku. Po swoim ojcu funkcję organizatora przejął Krzysztof Kozubek, a teraz wspólnie działają przy organizacji Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, również niegdysiejsi piłkarze klubu.

W dotychczasowych 60 meczach Żonaci wygrali 43 razy, a Kawalerowie – 17. Najskuteczniejszym strzelcem jest Jarosław Mosiołek, który zdobył 24 bramki.

Wstęp na mecz jest wolny.

Zapraszamy!