Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W pierwszy dzień nowego roku na boisko Ruchu Skarżysko wybiegną byli piłkarze klubu i odbędzie się mecz Kawalerowie – Żonaci.

 

OGŁOSZENIA

Od pierwszego spotkania minie tego dnia dokładnie 60 lat. Odbyło się ono 1 stycznia 1959 roku, a jego pomysłodawcą był nieżyjący już Henryk Kozubek, działacz klubu. Choć klub już nie istnieje, tradycja jest podtrzymywana.

W Nowy Rok, 1 stycznia, dokładnie o godz. 12.00 na boisko znów wybiegną byli piłkarze Ruchu podzieleni na żonatych i kawalerów. Ponieważ z ww. powodu, czyli nieistnienia klubu, coraz mniej jest zawodników bez obrączek na palcu, w meczu może zagrać każdy, kto ma jakieś rodzinne powiązania z kolejarskim klubem.

Z biegiem lat pojawił się kolejny problem, a mianowicie ubywa strojów. Dlatego aktualni organizatorzy, Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, chcą zebrać fundusze na nowe komplety. Zbiórka będzie prowadzona na meczu, a można również wpłacać pieniądze na ten cel poprzez publiczną zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/f6a6sz

 

W zeszłym roku odbył się wyjątkowo uroczysty 60. mecz Kawalerowie – Żonaci, który wygrali Żonaci 10:3. Wówczas również prowadzono zbiórkę – na rehabilitację chorego Janusza Kępy, byłego bramkarza Ruchu Skarżysko.

Tak było w zeszłym roku: Kawalerowie kontra Żonaci: Dwucyfrówka na jubileusz

Inicjatorem rozgrywania noworocznych spotkań Kawalerowie – Żonaci był Henryk Kozubek, działacz Ruchu Skarżysko-Kamienna. Inspiracją był noworoczny mecz Cracovii. Pierwszy mecz Żonatych i Kawalerów rozegrano 1 stycznia 1959 roku. Po swoim ojcu funkcję organizatora przejął Krzysztof Kozubek, a teraz wspólnie działają przy organizacji Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, również niegdysiejsi piłkarze klubu.

W dotychczasowych 60 meczach Żonaci wygrali 43 razy, a Kawalerowie – 17. Najskuteczniejszym strzelcem jest Jarosław Mosiołek, który zdobył 24 bramki.

Wstęp na mecz jest wolny.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here