REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W noworocznym meczu zmierzyli się byli piłkarze Ruchu Skarżysko-Kamienna. W regulaminowym czasie padł remis 6:6 i trzeba było zarządzić rzuty karne. Te lepiej wykonywali Żonaci i to oni zdobyli Puchar Henryka Kozubka.

Choć lata lecą, a Kolejowy Klub Sportowy Ruch Skarżysko już nie istnieje, tradycja rozgrywania noworocznych meczów jest podtrzymywania. W tym roku spotkanie odbyło się po raz 61.

Dokładnie 60 lat temu, 1 stycznia 1959 roku, odbył się pierwszy mecz. Inicjatorem był nieżyjący już Henryk Kozubek, działacz kolejarskiego klubu, który zainspirował się meczami krakowskiej Cracovii. Dziś jego następcy kontynuują tradycję, a piłkarze pojawiają się w noworoczne południe na stadionie. Od kilku lat trofeum nazwane jest imieniem pomysłodawcy meczu – piłkarze grają o Puchar Henryka Kozubka.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W 61. meczu Kawalerowie – Żonaci po 80 minutach gry (gra się 2×40 minut) był remis 6:6. W karnych lepsi okazali się Żonaci, którzy rozstrzygnęli je na swoją korzyść 5:3. Było to 44. zwycięstwo drużyny Żonatych. Kawalerowie mają 17 wygranych na koncie.

Najlepszym zawodnikiem meczu został uznany Mateusz Matla z Żonatych, który, podobnie jak obecny piłkarz Granatu Skarżysko Błażej Miller z Kawalerów, zdobył w tym meczu cztery gole.

Organizatorzy statuetką w podziękowaniu za wieloletnie sędziowanie uhonorowali Jerzego Wronę.

Choć klub już nie istnieje, na boisku pojawiają się kolejne pokolenia piłkarzy związanych z Ruchem. Najmłodszym zawodnikiem noworocznego meczu był 11-letni Filip Domański, syn Tomasza Domańskiego. Na boisku wystąpili ponadto jego wujowie Artur i Mariusz.

Obecni organizatorzy meczu, Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, zainicjowali zbiórkę na zakup nowych strojów. Można było się dorzucić podczas meczu i można to zrobić cały czas, ponieważ zbiórka odbywa się też przez portal zrzutka.pl https://zrzutka.pl/f6a6sz

Kawalerowie – Żonaci 6:6 (1:3), k. 3:5

Błażej Miller 4, Patryk Ostrowski, Michał Chrzan – Mateusz Matla 4, Artur Domański, Jarosław Mosiołek

Żonaci: Janusz Kępa, Mateusz Matla, Jarosław Mosiołek, Jacek Mosiołek, Zbigniew Kępa, Michał Stępień, Artur Domański, Tomasz Tomaszewski, Jacek Stefański, Andrzej Mamla, Marian Czarnecki, Sławomir Czyżewski, Bartłomiej Bilski

Kawalerowie: Mariusz Domański, Tomasz Domański, Filip Domański, Albert Bińkowski, Michał Chrzan, Patryk Ostrowski, Konrad Matla, Damian Rzeszowski, Błażej Miller, Łukasz Kądziela

Sędziowali Łukasz Kądziela i Jacek Mosiołek

Inicjatorem rozgrywania noworocznych spotkań Kawalerowie – Żonaci był Henryk Kozubek, działacz Ruchu Skarżysko-Kamienna. Inspiracją był noworoczny mecz Cracovii. Pierwszy mecz Żonatych i Kawalerów rozegrano 1 stycznia 1959 roku. Po swoim ojcu funkcję organizatora przejął Krzysztof Kozubek, a teraz wspólnie działają przy organizacji Jacek Mosiołek i Andrzej Mamla, również niegdysiejsi piłkarze klubu.

W dotychczasowych 61 meczach Żonaci wygrali 44 razy, a Kawalerowie – 17. Najskuteczniejszym strzelcem jest Jarosław Mosiołek, który zdobył 25 bramek.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to