REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyskie szkoły i przedszkola też pomagają choremu na raka Oliverowi Stachurze. Kiermasz charytatywny zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 13 i Przedszkole nr 16 w Skarżysku-Kamiennej.

Oliver Stachura jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku, ale nie tylko jego szkoła zbiera pieniądze dla chłopca, który zmaga się z nowotworem. Do akcji pomocy włączają się coraz to kolejne placówki edukacyjne.

Jego życie wisi na włosku. Ruszyła fala pomocy dla chorego na nowotwór Olivera Stachury ze Skarżyska-Kamiennej

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

W środę do zbiórki pieniędzy poprzez kiermasz przyłączyły się Szkoła Podstawowa nr 13 i znajdujące się po sąsiedzku Przedszkole nr 16.

Na szkolnych i przedszkolnych korytarzach oraz przed budynkiem odbywał się kiermasz, na którym można było kupić słodkie smakołyki oraz rozmaite gadżety. Ciasta piekli rodzice i kadra nauczycielska, a rzeczy na kiermasz podarowali uczniowie.

Drużyna Oliego gra! Odbył się turniej charytatywny Piłkarskiej Akademii Skarżyska na rzecz Olivera Stachury

 

Dzieci i młodzież szczególnie chętnie kusili się na słodkie pyszności, ale również zabawki, książki oraz inne fanty znajdowały nabywców.

Na szkolnym placu stało też kilka sportowych i zabytkowych samochodów, przy których młodzi skarżyszczanie chętnie robili sobie zdjęcia.

Finansowy wynik kiermaszu przy Trzynastce i Szesnastce poznamy na dniach.

Zapraszamy na wielki koncert z festynem dla Olivera Stachury:

Wielki koncert charytatywny dla Olivera Stachury: Mnóstwo atrakcji oraz Mafia i Popek w Skarżysku

 

Oliver Stachura ma 9 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej, jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8. W czerwcu 2021 roku wykryto u niego nowotwór móżdżku. Dużych rozmiarów guz został usunięty, ale okazało się, że pojawiły się przerzuty. Chłopiec przechodzi leczenie dostępnymi w Polsce metodami, ale na terapię, która może mu uratować życie, w naszym kraju nie ma szans. Trwają poszukiwania szpitala i lekarzy za granicą, którzy podejmą się leczenia. Trwają też rozmaite akcje, których celem jest zebrać pieniądze, aby pokryć koszty leczenie, które mogą pójść w miliony złotych.

Trwa akcja pomocy dla Olivera Stachury
Trwa akcja pomocy dla Olivera Stachury