To już koniec kładki nad torami w Skarżysku! Zostały już tylko resztki

1853
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kładka nad torami przy dworcu kolejowym w Skarżysku-Kamiennej zniknęła z panoramy miasta. Ekipy budowlane usuwają już ostatnie fragmenty, którymi są już tylko w zasadzie fundamenty.

Systematycznie wyburzana kładka łącząca Przydworcowe z Dolną Kamienną już zniknęła z krajobrazu Skarżyska. Ekipa firmy Intop, wykonawcy tunelu pod torami, usuwa już ostatnie jej resztki, przy ulicy 1 Maja.

Kładkę można było już całkowicie wyburzyć, ponieważ od kilku tygodni możemy już przechodzić spod dworca PKP w Skarżysku na ulicę 1 Maja tunelem:

Tunel przy dworcu w Skarżysku już otwarty. Niespodzianka dla mieszkańców i podróżnych

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Tunel pieszo-rowerowy biegnący pod torowiskiem nie jest jeszcze jednak całkowicie ukończony. Można się nim przemieścić z jednej strony miasta na drugą i wejść schodami na perony. Nie są jeszcze czynne windy na peronach ani pochylnie, którymi będzie można swobodnie wjeżdżać do tunelu rowerem, hulajnogą, wózkiem dziecięcym czy innymi pojazdami.

W tym momencie czynne są już wszystkie trzy perony i ze wszystkich mogą już korzystać podróżni. Jako ostatni przywrócony został do użytku peron nr 3.

Peron nr 3 jest ponownie czynny

Jak informuje zespół prasowy PKP PLK, do całkowitego ukończenia budowy tunelu w Skarżysku zostało jeszcze kilka tygodni, ale dokładnej daty jeszcze nie znamy.

O przebiegu budowy tunelu i przygotowań do niej więcej w naszych starszych tekstach:

https://proskarzysko.pl/tag/tunel-skarzysko/

 

 

A tak resztki kładki prezentowały się jeszcze na początku września 2022 roku:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here