REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał 100 paczek żywieniowych skarżyskim seniorom, którzy są w szczególnie trudnej sytacji w czasie, gdy wokoło szaleje koronawirus. Paczki zasponsorowali stacja paliw Circle K oraz market Carrefour.

Paczki z podstawowymi produktami spożywczymi (mleko, masło, chleb, sery, słodycze itp.) otrzymali członkowie Klubu Seniora w Skarżysku-Kamiennej. Sponsorami paczek byli stacja paliw Circle K oraz market Carrefour w Skarżysku.

– W tej trudnej sytuacji szczególnie narażone na ryzyko są osoby starsze. Mamy świadomość, że obecnie zwykłe zrobienie zakupów dla części z nich jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego zdecydowaliśmy się ich wesprzeć, przekazując podstawowe produkty spożywcze. Chcemy w ten sposób również zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby seniorów. Poprzez tę akcję chcemy zachęcić wszystkich, aby zwrócili uwagę na potrzeby osób starszych, które mieszkają w ich sąsiedztwie. Tylko wzajemna pomoc i wsparcie, pozwoli nam przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas – powiedziała Barbara Lipnicka pracownik PCK w Skarżysku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

PCK dziękuje Jarosławowi Karpecie ze stacji paliw Circle K oraz Marcinowi Siemińskiemu z marketu Carrefour za przygotowanie paczek.

Przy dystrybucji wolontariuszom PCK  pomagali strażacy z OSP Skarżysko-Kamienna, prezes OSP Andrzej Markiewicz, Kamil Socha oraz członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok.

Firma Circle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem wsparli 5 tysięcy seniorów w całej Polsce przekazując im paczki z produktami spożywczymi. Jest to odpowiedź na problemy osób starszych, które w związku z pandemią koronawirusa znalazły się w grupie ryzyka i często nie mają możliwości zrobienia zakupów.

Zdjęcia: Adam Ciok