Kredomat, czyli kolejny „mat” w Skarżysku

881
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Przybywa w Skarżysku urządzeń z końcówką „mat”. Jest też wśród nich kredomat, który stanął pod jednym z bloków przy ulicy Powstańców Warszawy.

Nasze otoczenie w szybkim tempie się automatyzuje. Paczkomaty, bankomaty i wszelkie inne automaty wydające różne rzeczy wyrastają wokół nas jak grzyby po deszczu.

Przed kilkoma dniami przybył nam jeszcze jeden „mat”, a mianowicie kaczkomat, zwany też ziarnomatem, który stanął nad zalewem Rejów.

Ptasia Karczma – pierwszy kaczkomat w Skarżysku stanął nad zalewem Rejów

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Już od jakiegoś czasu mamy też w Skarżysku kredomat. Jest przy bloku Powstańców Warszawy 16. Jak wskazuje nazwa, jest w nim kreda. Taka dla dzieci, do malowania po chodniku. Nazwa może być nieco myląca, bo akurat to urządzenie nie jest zautomatyzowane. Nie trzeba do niego wrzucać monet, nie przyjmuje kart płatniczych i nawet nie trzeba wcześniej nic do niego zamawiać przez internet.

To po prostu wykonany ręcznie i oznaczony pojemnik, w którym jest kreda, a którą może sobie wziąć każde chętne dziecko, żeby malować po chodniku. Na kartce spisano kilka porad dla użytkowników z życzeniami udanej zabawy.

Kredomat to inicjatywa mieszkanki bloku Aleksandry Janowskiej. Pomysł został podpatrzony u Radka Kowalika, który podobne urządzenie zainstalował w Suchedniowie. Kredę w skarżyskim kredomacie społecznie uzupełniają mieszkańcy.

Postawienie kredomatu to już była praca zbiorowa. Nasi sąsiedzi, mieszkańcy bloku Powstańców Warszawy 16, mocno się zaangażowali w montaż. Mnóstwo osób pomagało, a teraz mieszkańcy regularnie uzupełniają kredomat kredą.

Dzieciom bardzo się ten pomysł spodobał, bo, jak widać, prawie cały czas są jakieś malunki na chodniku. Zachęcam mieszkańców Skarżyska, aby też takie instalowali. Koszt żaden, można go zrobić w zasadzie z czegokolwiek, a dzieci mają dużo radości.Aleksandra Janowska

 

Zobacz również:

Pierwszy ekologiczny Paczkomat InPost Green City stanął w Skarżysku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here