Pierwszy ekologiczny Paczkomat InPost Green City stanął w Skarżysku

1640
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie stanął „zielony” Paczkomat InPost, czyli taki, który zawiera elementy proekologiczne, w tym rośliny oczyszczające powietrze.

Firma InPost, znana z tego, że wprowadziła w Polsce już powszechnie znane i lubiane Paczkomaty, czyli automaty do obierania i nadawania paczek, wciąż udoskonala swoje urządzenia i usługi z nimi związane.

Teraz przyszła kolej na aspekt ekologiczny i wprowadzenie programu InPost Green City. To urządzenia, które mają funkcjonalności takie jak każdy inny Paczkomat, a ponadto:

  • na dachu urządzenia rośnie rozchodnik, czyli roślina oczyszczająca powietrze
  • przy urządzeniach znajdują się stojaki na rowery (w Skarżysku ławki)
  • urządzenia są postawione na kostce antysmogowej, czyli pochłaniającej zanieczyszczenia powietrza
  • mają zainstalowany czujnik jakości powietrza
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Do programu przystąpiło już wiele polskich miast, ale to Skarżysko-Kamienna jest pierwszym, w którym stanął taki Paczkomat. Znajduje się przy biurowcu Lipsk na ulicy Legionów, gdzie działa między innymi Centrum Obsługi Inwestora, a tymczasowo także urząd miasta na czas remontu siedziby na Milicy.

Docelowo w Skarżysku ma być około ośmiu „zielonych” Paczkomatów. Dokładnych lokalizacji nie znamy, ale niewykluczone, że będą to tereny i obiekty podlegające gminie. W Skarżysku zamiast stojaków na rowery będą instalowane ławki. Pierwszy paczkomat ma oba takie elementy.

Wizualizacja Paczkomatów InPost Green City; wizualizacja: InPost

O zaletach ekologicznych Paczkomatów przekonywali przedstawiciele firmy InPost, którzy pojawili się w naszym mieście.

– Naszym nadrzędnym celem jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i zapewnienie im nowoczesnych, a zarazem ekologicznych usług. Jesteśmy dumni, że to właśnie w tym mieście stanie pierwszy Paczkomat® z roślinnością oczyszczającą powietrze. Dzięki otwartości władz miasta możemy zmieniać lokalną przestrzeń – powiedział Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. doskonalenia sprzedaży dla rynków międzynarodowych VP International Commercial Excellence InPost.

Firma dąży do stworzenia tzw. miast 15-minutowych, czyli takich, gdzie każdy mieszkaniec ma maksymalnie 15 minut drogi piechotą do najbliższego Paczkomatu. Firma nie wyklucza też, że dotychczasowe urządzenia również będą z biegiem czasu unowocześniane w kierunku ekologii.

– Bardzo cieszę się ze współpracy z InPost, dzięki czemu Skarżysko-Kamienna to pierwsze miasto na mapie Polski z ekologicznym paczkomatem. Jako samorząd także wybieramy nowoczesne i wspierające środowisko rozwiązania, o czym świadczą realizowane przez nas inwestycje, jak chociażby wymiana oświetlenia ulicznego na LED-owe, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej czy montaż instalacji fotowoltaicznej na remontowanym budynku Urzędu Miasta. Dlatego z otwartością podchodzimy do inicjatywy InPost Green City, która wpisuje się w nowoczesne i proekologiczne trendy. Cieszę się, że będziemy wspólnie działać przy dalszym rozwoju przestrzeni publicznej, by była przyjazna mieszkańcom i środowisku – dodał Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Oprócz Skarżyska-Kamiennej w programie InPost Green City są już: Warszawa, Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Gdańsk, Sopot, Rybnik, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Starachowice, Suwałki, Konin, Pabianice, Nowy Sącz, Piła, Tarnobrzeg, Łomża oraz Tarnowskie Góry.

InPost SA to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 milionów przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów, współpracując z ponad 26000 e-sprzedawców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here