Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ewelina Ząbczyk prowadzi gabinet tlenoterapii hiperbarycznej Oxy-Med. Karolina Topór prowadzi salon bielizny z usługą brafittingu Bravitacja. Obie pochodzą ze Skarżyska, mieszkają w Skarżysku i tu postanowiły prowadzić innowacyjne w naszym mieście biznesy. Poznajmy historię kobiet, które porzuciły pracę w korporacji i znalazły nowy pomysł na siebie i na swoją karierę.

W internecie często spotykamy hasło „rzuć wszystko i jedź w Bieszczady”. Często odnosi się to do ludzi, którzy właśnie w dużej korporacji pracują. Karierze w takich firmach, choć nie można zaprzeczyć płynących z niej korzyściom, często towarzyszy ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, wypalenie zawodowe, nierzadko problemy zdrowotne.

Nie każdy, kto „rzuca korpo” od razu jedzie w Bieszczady. Wiele takich osób zakłada własny interes w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania. Biznes często bardziej zbliżony do życiowych zainteresowań czy pasji. Jednym się udaje, innym nie.

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

Ewelinie Ząbczyk i Karolinie Topór udaje się. Pierwsza z nich to właścicielka gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej Oxy-Med mieszczącego się w Eurocentrum przy ulicy 1 Maja, a druga prowadzi Bravitację, salon bielizny z usługą brafittingu.

Obie usługi są względnie nowe w Polsce, a jeśli chodzi o Skarżysko-Kamienną obie panie są w nich prekursorkami. Unikalność z jednej strony pomogła, a z drugiej wywołała potrzebę zapoznania mieszkańców z nowymi usługami i płynącym z niej zaletami.

Poznajmy zatem ich historię i drogę do spełnienia marzenia, jakie ma mnóstwo osób, a które dla wielu pozostaje marzeniem. W przypadku Karoliny Topór i Eweliny Ząbczyk jest to marzenie spełnione.

Koniec z korpo, czas na marzenia

Obie skarżyskie businesswomen przez wiele lat pracowały w polskich oddziałach międzynarodowych korporacji. Ewelina w handlu, Karolina w bankowości. Pracy w takich firmach nie można odmówić korzyści, ale często towarzyszą im też minusy. Wielokrotnie zdarza się, że tych minusów jest więcej niż plusów. Wtedy pada słowo „dość”.

– Po 14 latach pracy w korporacji postanowiłam zrobić w końcu to, co chciałam przez ostatnie lata. Sama korzystałam z zabiegów tlenoterapii, aby uporać się ze skutkami ciągłego stresu oraz z migreną, która nasilała się przez presję zawodową. Tlenoterapia przynosiła cudowne odprężenie i migrena przestała dokuczać. Pomyślałam, że właśnie taka usługa miałaby szansę powodzenia w Skarżysku. Postawiłam wszystko na jedną kartę – wspomina Ewelina Ząbczyk.

 

W przypadku Karoliny Topór pomysł na biznes też miał związek ze stresującą pracą. Odskocznią od niej i sposobem na rozładowanie stresów były wizyty w klubie fitness. Tam zdała sobie sprawę, że… nie ma odpowiedniego biustonosza do ćwiczeń.

– Zaczęłam poznawać ofertę biustonoszy sportowych, a jednocześnie zaciekawiło mnie to, jak prawidłowo dobrać biustonosz. Jaki on powinien być, aby pozwalał komfortowo ćwiczyć, szczególnie w przypadku kobiet z dużym biustem. W trakcie moich dociekań wyszło, że dobór biustonosza to prawdziwa sztuka i że dotyczy też biustonoszy codziennych, nie tylko sportowych. Tak poznałam brafitting. Pomogłam wtedy sobie i postanowiła, że pomogę też innym kobietom – tak z kolei wspomina wstęp do swojej nowej kariery Karolina Topór.

Czas na szkolenia i inwestycje

Zwrot w karierze zawodowej nie jest łatwy, szczególnie gdy jest to całkowita zmiana profesji. W przypadku obu pań przyszedł więc czas na kursy i szkolenia. Dobre przygotowanie było bardzo ważne. Ich praca ma przecież pozytywnie oddziaływać na zdrowie ich klientów.

– Ukończyłam jedyny w Polsce profesjonalny kurs przygotowujący do zawodu brafitterki. Po trzech miesiącach zajęć praktycznych i teoretycznych zdałam z wyróżnieniem egzamin i otrzymałam certyfikat, który dał mi możliwość rozpoczęcia działalności. Szkolenia, konferencje, spotkania ze specjalistami i targi bielizny to jednak nie moja przeszłość, lecz codzienność. Cały czas poszerzam wiedzę, aby wykonywać pracę na najwyższym poziomie – mówi Karolina Topór.

bravitacja brafitting skarzysko
Bravitacja zaprasza!

Jeszcze dłużej do zawodowej i osobistej rewolucji szykowała się Ewelina Ząbczyk.

– Przez około dwa lata poznawałam tlenoterapię hiperbaryczną i to, jakie daje nam korzyści. Nabierałam doświadczenia od specjalistów, którzy już mają swoje gabinety w innych województwach i skontaktowałam się z jedynym polskim producentem komór hiperbarycznych. Przeszłam z jego ramienia bardzo drobiazgowe szkolenie. Znalazłam najlepszą możliwą lokalizację, spełniającą wymagania osób chorych i w ten sposób po prostu spełniłam swoje marzenie – wyjaśnia Ewelina Ząbczyk.

Nie tylko pomoc

Specjalności obu skarżyszczanek dają ich klientom wymierne korzyści, choć z pozoru może się wydawać, że to nie problem kupić dobry biustonosz, a tlenem przecież i tak oddycha się na co dzień.

Jak się jednak okazuje, obie usługi mają swoje tajniki, które dla wielu osób nie są znane. Same ich nazwy nie wszystkim mówią, czym są. Usługi te klienci poznają  jednak już przy pierwszym skorzystaniu z tlenoterapii hiperbarycznej czy brafittingu. Są zachwycenie zaletami.

Jedyny taki salon z bielizną w Skarżysku! Bravitacja obchodzi trzecie urodziny

 

 

Ewelina Ząbczyk zaprasza do oddychania i wchłaniana życiodajnego tlenu w specyficznych warunkach – pod wysokim ciśnieniem. Tlenoterapia pomaga na wiele problemów zdrowotnych – od zwykłej ulgi w stresie po poważne choroby.

– Wskazań do stosowania tlenoterapii hiperbarycznej jest ok. 130. Osoby, które przychodzą do Oxy-Med, są często na początku osobami niezwykle ciepiącymi. Cierpią z powodu wielu schorzeń. Niesamowitym uczuciem jest świadomość, że stosowali w przeszłości wiele metod, które nie przynosiły rezultatu, a w moim gabinecie po serii zabiegów odczuli w końcu  ulgę w swojej chorobie. Nie mogłam nic lepszego sobie wymarzyć jak przyczynienie się do poprawy sprawność u mieszkańców naszego miasta i okolicy. Tlenoterapia hiperbaryczna to też rehabilitacja dla duszy. Każdy, kto mnie odwiedza, ma czuć przyjemność i odprężenie oraz odpoczynek od codziennych trosk. Praca w gabinecie daje mi niesamowitą satysfakcję i poczucie tego, że jest się potrzebnym – opisuje swoją pracę Ewelina Ząbczyk.

Dowiedz się więcej o korzyściach z tlenoterapii:

>>> Oxy-Med – tlenoterapia hiperbaryczna – Skarżysko-Kamienna <<<

 

Z salonu Bravitacja klientki wychodzą… zaskoczone. Zaskoczone, bo, jak mówią wyniki badań, okazuje się, że 80% Polek nosi źle dobrany biustonosz, a one są w tym gronie. Wiele z nich zmianę poczuje już na miejscu, a część z czasem, gdy piersi przestaną ciążyć, a kręgosłup przestanie boleć. A trzeba pamiętać, że aspekt zdrowotny nie jest jedynym. Idealny biustonosz wpływa również na wygląd piersi, a to z kolei bardzo pozytywne na samopoczucie i pewność siebie.

– Bravitacja to nie tylko sklep, to miejsce stworzone z pasją. Kobiety w moim salonie otrzymają fachową pomoc w doborze biustonosza, który ma być idealnie dopasowany do kształtu i rozmiaru piersi. Wizyta w Bravitacji to nie tylko poprawa walorów estetycznych. Kobiety często wracają i mówią, że dzięki dobrze dobranej bieliźnie czują się bardziej atrakcyjne i pewne siebie – tak opisuje swoją prace Karolina Topór.

Pomagają innym, wspierają siebie

Karolina Topór i Ewelina Ząbczyk na co dzień pomagają swoim klientom i starają się też pomagać poza swoim miejscem pracy. Bravitacja angażuje się w akcje charytatywne, jak choćby wsparcie Katarzyny Metzger w zbiórce na wózek inwalidzki i podjazd do domu. Wspiera zbiórki organizowane przez różne organizacje oraz wydarzenia charytatywne, jak festyn na rzecz bezdomnych zwierząt w Skarżysku Kościelnym.

Oxy-Med również wspiera ww. festyn, ale pomaga też rozwijać pasje młodym skarżyskim piłkarzom Piłkarskiej Akademii Skarżyska, wspiera festiwal Racłacamp.

Obie skarżyskie kobiety biznesu pomagają też sobie nawzajem, a z tej współpracy korzystają klienci. A konkretnie:

  • klienci Bravitacji otrzymują 15% rabatu na pierwszy zabieg w Oxy-Med
  • klienci Oxy-Med mają bezpłatną konsultację w salonie Bravitacja

– Jesteśmy otwarte na różne formy współpracy. Chętnie dzielimy się wiedzą, którą posiadamy i cieszy nas możliwość pomagania innym. Propagujemy zdrowy styl życia i zdrowe biusty. Jesteśmy szczęśliwe, bo robimy to, co sprawia nam przyjemność i co lubimy. Naszą pracę wykonujemy bardzo rzetelnie, co potwierdzają pozytywne opinie naszych klientów. Ich zadowolenie jest dowodem na to, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie – mówią zgodnie Ewelina Ząbczyk i Karolina Topór.

 

Obie biznesmenki prywatnie znają się od lat, a do znajomości doszła teraz współpraca na niwie zawodowej.

Życzymy wielu sukcesów w propagowaniu walorów zdrowotnych usług brafittingu i tlenoterapii, szczególnie że biznesy te działają na niełatwym przecież rynku małego miasta, jakim jest nasze Skarżysko.

 

Tekst powstał we współpracy z firmami Bravitacja oraz Oxy-Med.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.