Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pani Katarzyna samotnie wychowuje kilkuletnią córkę Martynkę. Jej stan zdrowia nie pozwala jej pracować. Mama z córką potrzebują pomocy, aby stanąć na nogi. Pierwsi ludzie o wielkich sercach już się znaleźli, ale potrzebni są kolejni.

Jesteśmy w niewielkim mieszkanku w Skarżysku. Pokój z kuchnią. Stan mieszkania jest daleki od wysokiego. Pilnego remontu wymaga łazienka, całe mieszkanie odmalowania, część mebli wymiany. Brakuje też wielu przedmiotów codziennego użytku, a część z nich wymaga wymiany na nowe.

Choć w domu brakuje wielu rzeczy, to nie brakuje w nim wzajemnej miłości. Mama, pani Katarzyna, i jej córka Martynka pomagają sobie wzajemnie. Na podziw zasługuje postawa dziewczynki, która pomaga w domu jak może, a mimo to z jej buzi nie znika uśmiech.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Pani Katarzyna przewlekle choruje. Choroba utrudnia jej poruszanie się i nie pozwala jej na pracę, a jedynie na opiekę nad domem. To bardzo ogranicza szanse na wyjście na prostą, w tym powrót do pracy.

Mała Martynka w wielu codziennych obowiązkach wyręcza swoją mamę, choć nie ma jeszcze nawet dziesięciu lat. Dziewczynka mimo dodatkowych obowiązków świetnie sobie radzi w szkole. Ma dobre oceny, lubi śpiewać.

Akcję pomocy dla mamy i córki zainaugurowało Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, do którego dotarła wiadomość o rodzinie. Jak mówi jego prezeska Agnieszka Fidelak, mama i córka ujęły ją swoją skromnością. Decyzja o zorganizowaniu akcji charytatywnej zapadła więc błyskawicznie.

Z pomocą ruszyło wiele osób, instytucji i firm. Do rodziny trafiła świąteczna paczka z żywnością, środkami czystości i odzieżą. Szczególnie dużo radości sprawiła choinka, pierwsza od kilku lat w tym domu. Wywołała też łzy wzruszenia.

Rodzina nie prosiła o tę pomoc. Choć potrzeby są duże, to mama i córka nie domagają się pomocy, a tę, którą już otrzymały, przyjęły z radością i wdzięcznością, ale też i widocznym zakłopotaniem. Starają się bowiem radzić sobie same.

Darczyńcy podarowali pieniądze, rzeczy, ale oferują też i swoje usługi. Dzięki nim mama i córka mają między innymi poprawioną elektrykę w domu. Firmy oferujące usługi prozdrowotne pomogą pani Katarzynie odzyskać sprawność, aby mogła nie tylko łatwiej wykonywać codzienne obowiązki, ale też za jakiś czas podjąć pracę.

Oto darczyńcy, którzy już pomogli mamie i córce:

  • Oxy-Med – tlenoterapia hiperbaryczna – Ewelina Ząbczyk
  • Dietetyk Naturhouse – Joanna Karpeta
  • Bravitacja – salon bielizny z usługą brafittingu – Karolina Topór
  • Krótkie Spięcie – elektryka, monitoring, alarmy – Rafał Mazur
  • Nikmar – sklep z chemią niemiecką – Daniel i Kinga Strzałkowscy
  • Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko

Rodzina jest niezmiernie wdzięczna za już okazaną pomoc, ale pomoc będzie potrzebna nadal. Dlatego też zwracamy się z prośbą o nią. Przyda się ona w każdej formie – finansowej, rzeczowej lub usługowej. Pani Katarzynie, aby mogła z powrotem stać się samodzielna, a dziewczynce, aby mogła dorastać w godnych warunkach i mogła cieszyć się urokami dzieciństwa.

Najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, artykuły budowlane (pilnego remontu wymaga łazienka). Dziewczynka najpilniej potrzebuje nowego łóżka i regału na książki, a także biurkowej lampki. Każda inna pomoc też się przyda.

Kto z naszych Czytelników chciałby pomóc rodzinie, jest proszony o kontakt z Agnieszką Fidelak, prezeską Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, przez e-mail przyjazne.skarzysko@interia.pl.

Można skontaktować się również z naszą redakcją:

Z góry dziękujemy za wielką dobroć!

 

Imiona kobiety i jej córki zostały zmienione. Ze względu na dobro rodziny nie prezentujemy też żadnych zdjęć. Każdy, kto wyrazi chęć pomocy, otrzyma wszelkie informacje na temat rodziny od Stowarzyszenia Przyjazne Skarżysko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here