Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Pani Katarzyna samotnie wychowuje kilkuletnią córkę Martynkę. Jej stan zdrowia nie pozwala jej pracować. Mama z córką potrzebują pomocy, aby stanąć na nogi. Pierwsi ludzie o wielkich sercach już się znaleźli, ale potrzebni są kolejni.

Jesteśmy w niewielkim mieszkanku w Skarżysku. Pokój z kuchnią. Stan mieszkania jest daleki od wysokiego. Pilnego remontu wymaga łazienka, całe mieszkanie odmalowania, część mebli wymiany. Brakuje też wielu przedmiotów codziennego użytku, a część z nich wymaga wymiany na nowe.

Choć w domu brakuje wielu rzeczy, to nie brakuje w nim wzajemnej miłości. Mama, pani Katarzyna, i jej córka Martynka pomagają sobie wzajemnie. Na podziw zasługuje postawa dziewczynki, która pomaga w domu jak może, a mimo to z jej buzi nie znika uśmiech.

Pani Katarzyna przewlekle choruje. Choroba utrudnia jej poruszanie się i nie pozwala jej na pracę, a jedynie na opiekę nad domem. To bardzo ogranicza szanse na wyjście na prostą, w tym powrót do pracy.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Mała Martynka w wielu codziennych obowiązkach wyręcza swoją mamę, choć nie ma jeszcze nawet dziesięciu lat. Dziewczynka mimo dodatkowych obowiązków świetnie sobie radzi w szkole. Ma dobre oceny, lubi śpiewać.

Akcję pomocy dla mamy i córki zainaugurowało Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, do którego dotarła wiadomość o rodzinie. Jak mówi jego prezeska Agnieszka Fidelak, mama i córka ujęły ją swoją skromnością. Decyzja o zorganizowaniu akcji charytatywnej zapadła więc błyskawicznie.

Z pomocą ruszyło wiele osób, instytucji i firm. Do rodziny trafiła świąteczna paczka z żywnością, środkami czystości i odzieżą. Szczególnie dużo radości sprawiła choinka, pierwsza od kilku lat w tym domu. Wywołała też łzy wzruszenia.

Rodzina nie prosiła o tę pomoc. Choć potrzeby są duże, to mama i córka nie domagają się pomocy, a tę, którą już otrzymały, przyjęły z radością i wdzięcznością, ale też i widocznym zakłopotaniem. Starają się bowiem radzić sobie same.

Darczyńcy podarowali pieniądze, rzeczy, ale oferują też i swoje usługi. Dzięki nim mama i córka mają między innymi poprawioną elektrykę w domu. Firmy oferujące usługi prozdrowotne pomogą pani Katarzynie odzyskać sprawność, aby mogła nie tylko łatwiej wykonywać codzienne obowiązki, ale też za jakiś czas podjąć pracę.

Oto darczyńcy, którzy już pomogli mamie i córce:

  • Oxy-Med – tlenoterapia hiperbaryczna – Ewelina Ząbczyk
  • Dietetyk Naturhouse – Joanna Karpeta
  • Bravitacja – salon bielizny z usługą brafittingu – Karolina Topór
  • Krótkie Spięcie – elektryka, monitoring, alarmy – Rafał Mazur
  • Nikmar – sklep z chemią niemiecką – Daniel i Kinga Strzałkowscy
  • Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko

Rodzina jest niezmiernie wdzięczna za już okazaną pomoc, ale pomoc będzie potrzebna nadal. Dlatego też zwracamy się z prośbą o nią. Przyda się ona w każdej formie – finansowej, rzeczowej lub usługowej. Pani Katarzynie, aby mogła z powrotem stać się samodzielna, a dziewczynce, aby mogła dorastać w godnych warunkach i mogła cieszyć się urokami dzieciństwa.

Najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, artykuły budowlane (pilnego remontu wymaga łazienka). Dziewczynka najpilniej potrzebuje nowego łóżka i regału na książki, a także biurkowej lampki. Każda inna pomoc też się przyda.

Kto z naszych Czytelników chciałby pomóc rodzinie, jest proszony o kontakt z Agnieszką Fidelak, prezeską Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, przez e-mail przyjazne.skarzysko@interia.pl.

Można skontaktować się również z naszą redakcją:

Z góry dziękujemy za wielką dobroć!

 

Imiona kobiety i jej córki zostały zmienione. Ze względu na dobro rodziny nie prezentujemy też żadnych zdjęć. Każdy, kto wyrazi chęć pomocy, otrzyma wszelkie informacje na temat rodziny od Stowarzyszenia Przyjazne Skarżysko.