Alex Superbohater Michalski; fot. Agnieszka Zarychta Photography/Alex Superbohater Facebook
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W najbliższy piątek w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego. Zapraszamy do korzystania z atrakcji i wsparcia chłopca, który zmaga się z licznym chorobami i dolegliwościami jako skrajny wcześniak.

Zobacz zdjęcia i relację z festynu dla Alexa:

Świetna zabawa na festynie dla Alexa Superbohatera. Czy starczy na nowy wózek dla niepełnosprawnego chłopca?

Alex Michalski, choć urodził się jako skrajny wcześniak, bohatersko walczy o zdrowie i życie. Zdecydowanie zasługuje sobie na przydomek Superbohater. Jednak nie dałby sobie rady bez pomocy nie tylko swoich najbliższych, ale i wielu ludzi, którym jego los nie jest obojętny.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Leczenie i rehabilitacja Alexa to proces ciągły. Wymaga dużych nakładów finansowych, których rodzina nie jest w stanie pokryć samodzielnie. Chcieliby również kupić chłopcu nowy wózek. To jego zakup jest teraz najbliższym celem.

Na ten właśnie cel zbierane będą datki podczas nadchodzącego festynu. Nie ma opłaty za wstęp, nie będzie też opłat za korzystanie z atrakcji, natomiast Alex, jego bliscy oraz organizatorzy liczą, że uczestnicy festynu podzielą się choćby symboliczną złotówką.

Na festynie, który organizuje Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, atrakcji będzie mnóstwo. Głównie z myślą o dzieciach, choć w PESEL nikt nie będzie nikomu zaglądał. Zapraszamy więc całymi rodzinami. Na koniec na scenie wystąpi wokalista Michał Bojczuk.

W programie:

  • Dmuchańce Krainy Szczęścia
  • Monika Stelmasiuk z papugą Wiolinkiem
  • Animacje dla dzieci
  • Malowanie twarzy
  • Brokatowe tatuaże
  • Fotobudka
  • Bajkowi goście
  • Loteria fantowa
  • Przysmaki: wata cukrowa i grill
  • Występ muzyczny – Michał Bojczuk

Festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego odbędzie się w piątek 5 sierpnia 2022 roku na Promenadzie Ostrobramskiej przy Centrum „Ostra Brama” przy ul. Księdza biskupa Edwarda Materskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Festyn potrwa od godziny 16.00 do 19.00. Wstęp jest bezpłatny, ale miejmy w portfelu parę złotówek na datek.

Partnerami wydarzenia są: Kraina Szczęścia, hotel Promień, Centrum Ostra Brama, Oxy-Med Tlenoterapia Hiperbaryczna Skarżysko, salon bielizny z brafittingiem Bravitacja, Omega Party, MPWiK Skarżysko-Kamienna, hurtowania Best, hurtowania Complete, Bogusław Jelonek, Sempre Bella Agnieszka Zbroszczyk, cukiernia W Słodkim Świecie Żoli, PSB Mrówka Mat-Bud Skarżysko-Kamienna, dr Sylwia Nadgrodkiewicz.

Alex Michalski urodził się jako skrajny wcześniak, w 27. tygodniu ciąży. Po urodzeniu ważył zaledwie 960 gramów. Od momentu urodzenia jego życie wisi na włosku. Chłopiec ma niską odporności i często choruje, przeszedł już wiele operacji. Nie sposób wymienić wszystkich dolegliwości, z którymi się zmagał. Samych operacji miał już kilkanaście. Chłopczyk nie chodzi, nie siedzi, wymaga stałej opieki. Choć lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie, on z całych sił i z pomocą wielu ludzie dzielnie walczy o każdą chwilę, dzień, rok życia. W tym roku, 23 lipca, obchodził 6. urodziny i były to pierwsze, których nie spędził w szpitalu. Trafia tam jednak często, a na co dzień potrzebuje intensywnej terapii.

W swojej heroicznej walce liczy na wsparcie ludzi dobrej woli. Pomoc dla Alexa trwa cały czas. W 2020 roku popularną akcją był Alex Challenge, gdy firmy i instytucje, a konkretnie ich załogi, robiły pompki, a przy okazji trwały zbiórki dla chłopca.

#AlexChallenge na prawie 500 osób od Wtórpolu. Czy to najliczniejsze pompkowo-przysiadowe wyzwanie w Polsce?

Zapraszamy!

Festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego odbędzie się przy Promenadzie Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here