Alex Superbohater Michalski; fot. Agnieszka Zarychta Photography/Alex Superbohater Facebook
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W najbliższy piątek w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego. Zapraszamy do korzystania z atrakcji i wsparcia chłopca, który zmaga się z licznym chorobami i dolegliwościami jako skrajny wcześniak.

Zobacz zdjęcia i relację z festynu dla Alexa:

Świetna zabawa na festynie dla Alexa Superbohatera. Czy starczy na nowy wózek dla niepełnosprawnego chłopca?

Alex Michalski, choć urodził się jako skrajny wcześniak, bohatersko walczy o zdrowie i życie. Zdecydowanie zasługuje sobie na przydomek Superbohater. Jednak nie dałby sobie rady bez pomocy nie tylko swoich najbliższych, ale i wielu ludzi, którym jego los nie jest obojętny.

Leczenie i rehabilitacja Alexa to proces ciągły. Wymaga dużych nakładów finansowych, których rodzina nie jest w stanie pokryć samodzielnie. Chcieliby również kupić chłopcu nowy wózek. To jego zakup jest teraz najbliższym celem.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski

Na ten właśnie cel zbierane będą datki podczas nadchodzącego festynu. Nie ma opłaty za wstęp, nie będzie też opłat za korzystanie z atrakcji, natomiast Alex, jego bliscy oraz organizatorzy liczą, że uczestnicy festynu podzielą się choćby symboliczną złotówką.

Na festynie, który organizuje Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko, atrakcji będzie mnóstwo. Głównie z myślą o dzieciach, choć w PESEL nikt nie będzie nikomu zaglądał. Zapraszamy więc całymi rodzinami. Na koniec na scenie wystąpi wokalista Michał Bojczuk.

W programie:

 • Dmuchańce Krainy Szczęścia
 • Monika Stelmasiuk z papugą Wiolinkiem
 • Animacje dla dzieci
 • Malowanie twarzy
 • Brokatowe tatuaże
 • Fotobudka
 • Bajkowi goście
 • Loteria fantowa
 • Przysmaki: wata cukrowa i grill
 • Występ muzyczny – Michał Bojczuk

Festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego odbędzie się w piątek 5 sierpnia 2022 roku na Promenadzie Ostrobramskiej przy Centrum „Ostra Brama” przy ul. Księdza biskupa Edwarda Materskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Festyn potrwa od godziny 16.00 do 19.00. Wstęp jest bezpłatny, ale miejmy w portfelu parę złotówek na datek.

Partnerami wydarzenia są: Kraina Szczęścia, hotel Promień, Centrum Ostra Brama, Oxy-Med Tlenoterapia Hiperbaryczna Skarżysko, salon bielizny z brafittingiem Bravitacja, Omega Party, MPWiK Skarżysko-Kamienna, hurtowania Best, hurtowania Complete, Bogusław Jelonek, Sempre Bella Agnieszka Zbroszczyk, cukiernia W Słodkim Świecie Żoli, PSB Mrówka Mat-Bud Skarżysko-Kamienna, dr Sylwia Nadgrodkiewicz.

Alex Michalski urodził się jako skrajny wcześniak, w 27. tygodniu ciąży. Po urodzeniu ważył zaledwie 960 gramów. Od momentu urodzenia jego życie wisi na włosku. Chłopiec ma niską odporności i często choruje, przeszedł już wiele operacji. Nie sposób wymienić wszystkich dolegliwości, z którymi się zmagał. Samych operacji miał już kilkanaście. Chłopczyk nie chodzi, nie siedzi, wymaga stałej opieki. Choć lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie, on z całych sił i z pomocą wielu ludzie dzielnie walczy o każdą chwilę, dzień, rok życia. W tym roku, 23 lipca, obchodził 6. urodziny i były to pierwsze, których nie spędził w szpitalu. Trafia tam jednak często, a na co dzień potrzebuje intensywnej terapii.

W swojej heroicznej walce liczy na wsparcie ludzi dobrej woli. Pomoc dla Alexa trwa cały czas. W 2020 roku popularną akcją był Alex Challenge, gdy firmy i instytucje, a konkretnie ich załogi, robiły pompki, a przy okazji trwały zbiórki dla chłopca.

#AlexChallenge na prawie 500 osób od Wtórpolu. Czy to najliczniejsze pompkowo-przysiadowe wyzwanie w Polsce?

Zapraszamy!

Festyn charytatywny dla Alexa Superbohatera Michalskiego odbędzie się przy Promenadzie Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej