REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Kolejne mistrzostwa Polski w lekkoatletyce masters to oczywiście kolejne medale dla mieszkańców Skarżyska, Bliżyna i Suchedniowa. A do tego grono osób startujących, a tym samym zdobywających medale, powiększyło się!

W Toruniu odbyły się w miniony weekend kolejne Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkoatletyce. Jak zawsze wybrała się na nie mocna ekipa sportowców ze Skarżyska-Kamiennej, Bliżyna i Suchedniowa.

W tym roku kontuzje i problemy zdrowotne uniemożliwiły start kilku osobom, ale za to w naszej ekipie pojawiły się nowe twarze. To Edyta Pukowska i Aldona Miernik. Sportowa rywalizacja to nie nowość dla nich, Obie trenowały przed laty w Granacie. Po latach spotkały się od razu na linii startu i dla obu było to zaskoczenie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Powrót na bieżnie po latach okazał się bardzo udany, ponieważ Edyta Pukowska wygrała bieg na 60 metrów, zdobywając złoto, a srebro zabrała ze sobą do domu Aldona Miernik. Powrót do rywalizacji sportowej po latach nie tylko przyniósł sukces medalowy, ale też okazał się sympatycznym przeżyciem.

Spotkaliśmy się w zeszłym roku spotkałam naszych mastersów na naszej hali sportowej, gdzie trenowali. Pomyślałam sobie, co za fajni i pozytywnie zakręceni ludzie. Zaczęli mnie namawiać do startu jeszcze w zeszłym roku, ale nie zdobyłam się na odwagę. Zdecydowałam się na start w tym roku i wcale nie żałuję. Całe mistrzostwa to istna magia, świetna impreza, sympatyczni ludzie. Do tego jeszcze doszedł dobry wynik, którym jestem zaskoczona. Reszta ekipy pytała mnie, dlaczego wystartowałam tylko w jednej konkurencji, ale ja podchodzę do tego z pokorą. Przyjdzie czas na więcej konkurencji.Edyta Pukowska

Aldona Miernik zwróciła uwagę, że o uczestnictwie mastersów w zawodach rangi mistrzowskiej dowiedziała się z naszego portalu, co nas bardzo cieszy.

Czytałam o występach mastersów i już w zeszłym roku chodziło mi po głowie, żeby jechać, ale uznałam, że jeszcze nie dam rady. W tym roku to był impuls. Pojechałam, wynik jest dobry, do tego fajne zawody, super ludzie. Jestem zadowolona, że się zdecydowałam. Już myślę o mistrzostwach letnich. Trzeba się jeszcze trochę rozbiegać i będzie dobrze.Aldona Miernik

Z medalami, jak to zawsze bywa, wrócili też pozostali członkowie ekipy: Halina Ślęzak, Zdzisław Włodarczyk i Grzegorz Mirkowski. W mistrzostwach, głównie ze względów zdrowotnych, nie wystartowali tym razem pozostali etatowi mastersi Czesława Stępniewska, Krzysztof Sułek, Mirosław Pardela, Fabian Kotwica i Ryszard Syska.

Mastersów bez wątpienia cieszą wyniki i medale, ale na zawody jeżdżą też dla świetnej atmosfery i dla niezapomnianych przeżyć. Takie właśnie odczucia już na pierwszej imprezie miała Edyta Pukowska.

Na mnie największe wrażenie zrobili ludzie. To coś niebywałego, że nawet w podeszłym wieku można mieć tyle energii i być tak pozytywnym. Oni w ogóle mnie rozmawiają o chorobach, cały czas żartują, opowiadają kawały. Bije od nich pozytywna mentalność, inteligencja. Człowiek przechwytuje tę energię od nich. Wyjechałam z Torunia w niesamowitym nastroju.Edyta Pukowska
Edyta Pukowska

W drugiej połowie marca, również w Toruniu, odbędą się mistrzostwa Europy. Tutaj wystartuje też kilkoro naszych weteranów. Z kolei latem przyjdzie pora na mistrzostwa kraju na otwartym stadionie.

Oto dorobek naszych sportowców masters na mistrzostwach Polski 2024 w Toruniu:

Halina Ślęzak – kat +65 lat:

  • skok wzwyż – 1,15 m – złoto
  • skok w dal  – 3,10 m – złoto
  • 60 m – 11,50 – srebro

Edyta Pukowska – kat. +55:

  • 60 m – 9,81 sek. – złoto

Aldona Miernik – kat. +55:

  • 60 m – 11,11 sek. – srebro

Zdzisław Włodarczyk – kat. +80:

  • 60 m ppł. – 15,25 sek. – złoto
  • rzut ciężarkiem – 11,43 m – brąz

Grzegorz Mirkowski – kat. +85:

  • pchnięcie kulą – 8,42 m – złoto
  • rzut ciężarkiem – 9,77 m – złoto

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia pochodzą z archiwów prywatnych naszych sportowców.