Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczna edycja turnieju szachów dla najmłodszych organizowana z okazji Mikołajek zaskoczyła organizatorów. Zgłosiło się blisko czterdzieścioro dzieci, które zacięcie rywalizowały przy szachownicach.

Imprez mikołajkowych ciąg dalszy. Kilka dni temu pisaliśmy o akcji mikołajkowej z pluszakami, dzieci otrzymały też prezenty do Mikołaja przy Starostwie Powiatowym, a w piątek specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Skarżyska Miejskie Centrum Kultury zorganizowało Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zanim otrzymały prezenty, dzieci musiały się tym razem jednak trochę pogłowić przy szachownicach.

Choć może się wydawać, że szachy nie należą obecnie do najpopularniejszych rozrywek wśród dzieci i nastolatków, to frekwencja Mikołajkowego Turnieju Szachowego udowadnia, że królewska gra wciąż cieszy się powodzeniem, a graczy nawet przybywa.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Bardzo silną reprezentację wystawiła m.in. Szkoła Podstawowa nr 7, gdzie dzieci uczęszczają na zajęcia szachowe prowadzone przez Dorotę Kapustę, nauczycielkę matematyki. Siódemka miałaby jeszcze więcej zawodników, ale część dzieci zachorowała.

Prowadzący zawody sędzia Tomasz Derlacz oraz organizatorka turniejów szachowych w MCK Katarzyna Tambor zapraszają dzieci na sekcję szachów do MCK, która niezmiennie działa od lat. Każdy, kto chce uczyć się gry i podnosić swoje umiejętności, jest mile widziany w każdy wtorek i piątek o godz. 17.00.

Uczestnicy piątkowego turnieju walczyli o liczne nagrody, wśród których nie mogło zabraknąć słodyczy. Choć to nie wynik był najważniejszy, to kilkoro dzieci zdobyło komplet punktów, wygrywając wszystkie pięć partii, jakie rozegrano tego dnia. Byli to: Jakub Herka, Anita Aftyka, Łukasz Szymańczyk, Mateusz Wątły, Jakub Jedynak, Oliwier Sala i Piotr Kłak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here