Na zlocie pojawi się radiowóz podobny do tego, fot. www.czerwonesamochody.com
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W ostatni weekend lipca na skarżyskich ulicach zobaczymy wyjątkowo dużo tzw. klasyków, czyli samochodów w słusznym już wieku, których dziś niewiele zostało na ulicach. W tych dniach w Skarżysku odbędzie się I Zlot Kieleckich Klasyków. Milicyjny radiowóz będzie wśród nich.

Właściciele wiekowych samochodów z całego regionu zjadą się wtedy do Skarżyska. Będą bawić się na Rejowie, ale swoje samochody zaprezentują też mieszkańcom. Kilkoma z nich pochwalili się już podczas Moto Street Food Festivalu.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Do naszego miasta przyjadą m.in. takie rodzynki z czasów PRL-u jak Fiat 126 p, czyli Maluch, Fiat 125p, Polonez, Wartburg czy Trabant. Pojawi się też wspomniany milicyjny radiowóz Fiat 125p. Będą też klasyczne zachodnie auta, głównie Volkswageny, Mercedesy czy BMW.

Jak mówi Michał Stefaniak, organizator zlotu, być może pojawi się też jeden autobus – przegubowy Ikarus. Ta marka w Skarżysku nie jeździła. Ikarus za to był w użyciu w Kielcach i stamtąd przyjedzie.

Kto chciałby obejrzeć zabytkowe już obecnie auta, będzie mógł zrobić to podczas prezentacji samochodów na placu Staffa – w sobotę, 28 lipca 2018 r., od 10.30 do ok. 12.00, albo trochę później, od 13.00 do 17.00, na terenie Muzeum im. Orła Białego podczas Skarżyskiego Pikniku Historycznego.

W sumie aut będzie kilkadziesiąt. Ich właściciele będą bawić się przez trzy dni na ośrodku wypoczynkowym. Można się jeszcze zapisać na zlot. Więcej informacji o zlocie na stronie https://www.facebook.com/majkel01/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here