Skarżyscy licealiści na ratunek gimnazjom

1996
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Bartosz Młynarczyk i Krzysztof Kasiński z pomocą Filipa Ząbczyka, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, nakręcili reportaż „Na ratunek gimnazjom”, w którym bronią gimnazjów. A te, jak planuje rząd, mają być zlikwidowane w wyniku reformy oświaty.

To kolejny z głosów w sprawie, która jest na ustach całej Polski. W Skarżysku odbywają się spotkania środowisk oświatowych z przedstawicielami władz, zarówno samorządowych, jak i centralnych.

Coraz śmielej głos w całej sprawie zabierają też sami uczniowie. – Choć sami już skończyliśmy gimnazjum, temat nadal nas interesuje. Mamy rodzeństwo, które dotknie ta reforma. Chcieliśmy też pokazać, że gimnazja nie są takie złe, jak się o nich mówi. A wiemy to dobrze, bo do nich chodziliśmy – mówią Bartosz i Krzysztof.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Autorzy zapytali kilka osób, co sądzą o reformie oświaty. Wśród ich rozmówców są m.in. zastępca prezydenta Skarżyska, odpowiedzialny za sprawy oświaty, Krzysztof Myszka, dyrektor zespołu Szkół Publicznych nr 1 Andrzej Warwas, nauczycielki uczące w gimnazjach: Renata Kubik, Joanna Łyjak i Edyta Pukowska, także gimnazjaliści oraz absolwenci.

Jak podkreślają autorzy materiału filmowego, wszyscy rozmówcy byli zgodni co do tego, że likwidacja gimnazjów nie jest dobrym pomysłem.

Krzysztof Myszka zwrócił uwagę na zbytni pośpiech we wprowadzaniu zmian, a także na aspekt finansowy i duże koszty reformy, które będą dodatkowym i znacznym obciążeniem dla budżetu Skarżyska.

Z kolei Andrzej Warwas zapewnił, że gimnazja już na dobre przyjęły się w Polsce, a ich dyrektorzy i nauczyciele, wraz z uczniami, wypracowali przez te kilkanaście lat skuteczne metody pracy. W podobnym tonie wypowiadały się też nauczycielki.

Uczniowie gimnazjów, zarówno byli, jak i obecni, podkreślają, że czas nauki w gimnazjum to nie tylko czas spędzony miło, ale też i pożytecznie.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to