Szkoła Podstawowa nr 2 ma nową i nowoczesną pracownię

2408
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Szkoła Podstawowa nr 2 na Borze w Skarżysku zyskała nową, w pełni wyposażoną pracownię do edukacji ekologicznej, przyrodniczej i biologicznej.

Sala, w które uczniowie będzie mieć zajęcia ekologiczne, biologiczne i przyrodnicze została wyposażona w:

  • pomoce dydaktyczne do zdobywania wiedzy poprzez doświadczenia
  • sprzęt komputerowy
  • meble

Wśród przyrządów, jakie będą od teraz do dyspozycji uczniów, znajdują się m.in. model turbiny wodnej, pojazd z napędem wodorowym, zestaw ekologiczny do badania wody, zestaw doświadczalny do badania gleby i wiele innych.

OGŁOSZENIA

Nową pracownie w mijającym tygodniu otworzyli Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, Aneta Ferencz, kierownik referatu edukacji urzędu miasta oraz Grażyna Wódz, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych.

We wspólnym spotkaniu, poza uczniami SP 2 i gośćmi, uczestniczyły także dzieci z Przedszkola nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Placówek Oświatowych, które z zaciekawieniem przyglądali się przeprowadzanym doświadczeniom.

Pracownia utworzona została przy dofinansowaniu, pozyskanemu przez gminę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Nauczyciele przeszli szkolenie w zakresie wykorzystywania w edukacji zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu. Łączny koszt wyposażenia pracowni to 30 000 zł, a pozyskane z dofinansowanie wynosi 24 000 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here