REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Budowa Nowego Manhattanu w Skarżysku-Kamiennej, szczególnie hali nr 1, wielkimi krokami zbliża się ku końcowi i znany jest już przybliżony termin otwarcia.

Otwarcie Nowego Manhattanu w Skarżysku-Kamiennej już się odbyło. Zobacz relację:

Nowy Manhattan już otwarty. Wreszcie komfortowe warunki dla kupców i klientów

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Budowa hal targowych pod nazwą Nowy Manhattan postępuje bardzo sprawnie. Dzieje się tak mimo wcześniejszych problemów z dostępnością niektórych materiałów wywołanych brakami na rynku.

Otwarcie Nowego Manhattanu w Skarżysku już niedługo

W tym momencie dużo bardziej zaawansowana jest budowa hali nr 1, większej, zlokalizowanej bliżej ulicy Niepodległości. Z zewnątrz jest już niemal gotowa. Właśnie zdemontowano ogrodzenie i trwa urządzanie jej najbliższego otoczenia, czyli głównie miejsc parkingowych.

W środku też wiele się dzieje. Trwa montaż boksów, które niedługo zajmą handlujący. Jak informuje Jakub Gregiel, który zajmuje się zasiedleniem Nowego Manhattanu, wkrótce to właśnie oni „wejdą” na halę, aby urządzić swoje stoiska.

Rozpoczęcie handlu w hali nr 1 odbędzie się na początku grudnia 2021 roku. Inwestorzy chcieliby, aby stało się to jak najwcześniej. Pewne jest, że świąteczne zakupy zrobimy już w Nowym Manhattanie.

Otwarcie Nowego Manhattanu już wkrótce:

Otwarcie Nowego Manhattanu w Skarżysku już wkrótce. W programie wiele atrakcji dla klientów

Co będzie można kupić na Nowym Manhattanie w Skarżysku?

W Nowym Manhattanie będzie duże zróżnicowanie oferty handlowej. Będzie można kupić między innym artykuły spożywcze, w tym mięso i wędliny z firmowych stoisk. Nie zabraknie też ryb. Oczywiście będzie duży wybór warzyw i owoców. Ponadto będzie między innymi restauracja, kwiaciarnia, lodziarnia, fryzjer, sklep Prymus AGD, agencja nieruchomości czy sklep zielarski.

Część lokali, jak restauracja, będzie miała wejścia wprost z zewnątrz i będą mogły być czynne dłużej niż cały obiekt. Planuje się, że Nowy Manhattan będzie czynny do godz. 18.00 przez cały rok, czyli godziny otwarcia nie będą dyktowane porą roku.

Tak na koniec września 2021 roku Nowy Manhattan w Skarżysku-Kamiennej wygląda z lotu ptaka:

 

Kilkanaście lat i kilka tygodni czekania

Na przyzwoite warunki handlowania na Manhattanie klienci i handlujący czekali wiele lat. Skarżysko było już jednym z niewielu miast, które mogło się „pochwalić” targowiskiem rodem wyjętym z lat 90. Standard tego miejsca był znacznym utrudnieniem dla handlu w czasie pandemii koronawirusa.

– Nie przesadzę, jeśli powiem, że formalności zaczęliśmy załatwiać piętnaście lat temu, a od pięciu lat działamy dość intensywnie. Trwało to długo, ale efekt naszych starań i zabiegów już niedługo. Mamy tu formę targowiska, ale ze standardem, nazwijmy to, galeryjnym. Handlujący i klienci będą mieli pełen komfort, bez względu na porę roku i pogodę – mówi Leszek Sosnowski, jeden z inwestorów.

Tutaj zobaczysz wizualizacje Nowego Manhattanu w Skarżysku-Kamiennej:

Ruszyła budowa Nowego Manhattanu w Skarżysku. Będzie wyglądał inaczej

 

Problemy z dostępnością materiałów budowlanych dotknęły też i Nowy Manhattan, choć bardzo terminom nie zagroziły.

– Mieliśmy problemy z dostępnością towarów. Wykonawca miał je zamówione, ale opóźnienia wynosiły ok. dwóch tygodni. Termin oddania nie jest więc bardzo obsunięty. Czekamy na odbiory. Otwarcie jednak nie jest zagrożone w żadnym stopniu – mówi Marcin Mazur z biura projektowego ArtHome, jednocześnie kierownik budowy.

Inwestorem Nowego Manhattanu w Skarżysku-Kamiennej jest spółka JL Alfa. Teren został oddany przez miasto inwestorowi w użytkowanie wieczyste. Budowa ruszyła zimą 2021 roku. Obiekt jest zlokalizowany na terenie wyznaczonym ulicami: Tysiąclecia, Bankowa, Niepodległości Leśna. Ulica Leśna została przed rozpoczęciem Nowego Manhattanu przebudowana i przesunięta w kierunku parku.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Mniej imponująco będzie się prezentował wewnątrz kiedy ktoś komuś pokrywał będzie koszty tej awangardowej konstrukcji. Liberałowie niczym socjaliści mają niebywały talent do mnożenia kosztów imię postępu, choćby to nie miało związku z rzeczywistością.

Comments are closed.