Nowy Manhattan już otwarty. Wreszcie komfortowe warunki dla kupców i klientów

7405
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Otwarcie Nowego Manhattanu to wydarzenie, na które czekało wiele osób. Na pewno kupcy oraz inwestorzy. Teraz zapraszają mieszkańców Skarżyska-Kamiennej na zakupy.

Kilkanaście lat trwały działania podejmowane przez wszystkie strony zainteresowane tym, aby kupcy mieli wreszcie odpowiednie warunki do pracy, a klienci – do zakupów.

Udało się to 4 grudnia 2021 roku. Dokładnie tego dnia uroczyście otwarto pierwszą z hal Nowego Manhattanu, większą. Druga będzie otwarta już w 2022 roku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W sobotnie przedpołudnie przy Nowym Manhattanie pojawiło się wielu klientów, którzy do tej pory kupowali na wciąż działającym targowisku. Czekały na nich tort, szampan oraz występy muzyczne. Zaczęło się jednak tradycyjnie od przemówień i przecięcia wstęgi.

W imieniu inwestorów i handlujących do zebranych zwrócił się jeden z tych pierwszych – Jan Ślażyński. Podkreślał, że Nowy Manhattan to efekt wspólnych działań kilku stron – inwestorów, handlujących i władz miasta.

– Przekonujemy się właśnie, że lokalny handel możemy wreszcie ucywilizować. Zarówno dla handlujących i kupujących. Chcę wszystkim podziękować, że wreszcie się udało, i przeprosić, że to tak długo trwało – powiedział Jan Ślażyński.

Prezydent Konrad Krönig nie ukrywał, że Nowy Manhattan jest jedną z flagowych inwestycji jego kadencji, czemu już wiele razy dawał wyraz, a co powtórzył na otwarciu.

– Wierze, że to trafiona i cenna dla Skarżyska-Kamiennej inwestycja. Wreszcie będziemy kupowali w cywilizowanych warunkach. Bez dwóch zdań ta inwestycja to sukces, efekt około dziesięciu lat współpracy. Życzę sukcesów wszystkim przedsiębiorcom – powiedział Konrad Krönig.

Na otwarciu była również posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

– Dziś jest historyczny dzień. Brzydkie szczęki znikną z krajobrazu miasta. Przed nami nowy budynek – Nowy Manhattan. Chcę podziękować wszystkim, którzy dołożyli choć jedną cegiełkę do tej inwestycji. Życzę wszystkim, żeby dobrze się tu robiło zakupy, aby wszyscy byli zadowoleni – powiedziała Marzena Okła-0Drewnowicz.

Ten dzień z satysfakcją przyjął też Marcin Mazur z biura projektowego ArtHome, jednocześnie kierownik budowy Nowego Manhattanu. Udało się przezwyciężyć problemy z materiałami oraz rosnące ich ceny.

Wstęgę przecięli wspólnie posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, prezydent Konrad Krönig, inwestorzy Jan Ślażyński i Leszek Sosnowski oraz przedstawiciel kupców Jakub Gregiel.

Pierwsi klienci z ciekawością poruszali się po nowych dla nich wnętrzach. W dniu otwarci jeszcze nie wszystkie stoiska były gotowe, część jeszcze nie do końca urządzona, ale stali bywalcy starego już dziś Manhattanu na pewno poznali znajome twarze wśród kupców.

Na Nowym Manhattanie asortyment jest bardzo zróżnicowany. Największy jest wybór warzyw i owoców, mięsa i wędlin. Jest też stoisko piekarni Batmar, znany wszystkim Prymus AGD, sklep spożywczy działający w sieci EuroSklep. Duży jest też wybór odzieży. Jest też między innymi drogeria oraz kawiarenka. Stoiska prowadza przedsiębiorcy ze Skarżyska-Kamiennej oraz regionu

Klienci podkreślali, że wreszcie są dobre warunki do handlu, jest ciepło i nic nie kapie na głowę. Nie da się ukryć, że mieszkańcy obawiają się wyższych cen, ale kupcy uspokajają. Liczą też, że dotychczasowi klienci zostaną, a pojawią się też nowi.

– Liczę przede wszystkim na zadowolenie naszych klientów. To miejsce stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o nich. Żeby wygodnie i miło robiło im się zakupy, żeby czuli się domowo i swojsko. Jeśli ludzie będą przychodzić do nas, do lokalnych kupców, a nie do marketów, myślę, że będziemy w stanie zachować dobre ceny – mówi Monika Sokołowska prowadząca stoisko Euro Warzywko.

W czasie zakupów klienci mogli posłuchać Anny Tchórzewskiej oraz włoskiego wokalisty Alberto Amati. Był też pokaz Bubble Show.

Nowy Manhattan jest nominalnie czynny w od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz od 8.00 do 15.00 w soboty. W niedzielę jest nieczynny. Godziny te jednak mogą ulec zmianom. Ponadto, część lokali, głównie usługowe, ma wejścia od zewnątrz i będą zapewne czynne dłużej.

Nowy Manhattan to kompleks dwóch hal targowych. Pierwsza została otwarta  4 grudnia 2021 roku, a druga będzie otwarta na początku 2022 roku. Hale zastąpią dotychczasowe targowisko, zwane równie bazarem, znajdujące się w pobliżu. To będzie działać do końca 2021 roku. Do Nowego Manhattanu przeprowadziła się część kupców z targowiska, ale jest też wiele nowych stoisk.

W miejscu targowiska Manhattan w Skarżysku ma powstać Plan Centrum. Zobacz wizualizacje:

https://proskarzysko.pl/plac-centrum-koncepcja-wizualizacje/ 

Nowy Manhattan znajduje się pomiędzy ulicami Niepodległości, Bankową, Tysiąclecia i Leśną. Ta ostania została niedawno przebudowana, aby zapewnić dojazd do hal targowych i miejsca parkingowe dla nich.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to