Ogrodnik miejski w Skarżysku wkrótce zacznie pracę. Kandydowała jedna osoba

2239
Obraz Ron Porter z Pixabay
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżysko-Kamienna będzie mieć wkrótce ogrodnika miejskiego. Właśnie ogłoszono wyniki konkursu, do którego stanęła jedna osoba.

Ogrodnikiem miejskim w Skarżysku będzie Monika Kopeć. Została wybrana w drodze konkursu, w którym była jedyną kandydatką. Monika Kopeć jest dotychczasową pracownicą skarżyskiego urzędu i teraz zmieni stanowisko pracy. Pracę na stanowisku ogrodnika miejskiego rozpocznie od 4 maja 2021 roku.

Jak informuje urząd miasta, Monika Kopeć spełniła wszystkie wymagania konkursowe i przedstawiła ciekawą koncepcję zagospodarowania zieleni w Skarżysku. Niestety, urząd miasta na razie nie chce tej koncepcji zaprezentować, ale mamy się z nią zapoznać wkrótce.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Koncepcja Moniki Kopeć jest ciekawa i kompleksowo ujmuje utrzymanie zieleni. Zaproponowała, aby każda dzielnica w mieście była rozwijana pod kątem zieleni, aby zieleń była różnorodna, odpowiednia dla poszczególnych miejsc i ich przeznaczenia. Zwróciła uwagę na minimalizację wycinki drzew, co jednak jest zależne od wielu sytuacji. Ogólny kształt tej koncepcji będzie realizowany, natomiast ogrodnik będzie sukcesywnie dążył do wprowadzenia poszczególnych pomysłów – informuje Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

Utworzenie w Skarżysku stanowiska ogrodnika miejskiego zaproponował przyrodnik Andrzej Staśkowiak. Jedną z bezpośrednich przyczyn było wycięcie dorodnego i leciwego kasztanowca na osiedlu Zachodnie przy budowie skateparku, a konkretnie dróg dojazdowych. Andrzej Staśkowiak skierował wówczas pismo do prezydenta miasta Konrada Kröniga z apelem o ustanowienie takiego stanowiska w magistracie.

Nie ma jednak wątpliwości, że generalnie zieleń w Skarżysku jest zaniedbana i brak gospodarza w tym zakresie jest widoczny. Mieszkańcy miasta z nadzieją liczą na poprawę w tym zakresie.