Palestra z SP 2 w Skarżysku wygrała Ligę Sprawiedliwości!

1159
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Drużyna o nazwie Palestra, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, wygrała ogólnopolski konkurs prawniczy Liga Sprawiedliwości. To ogromny sukces naszej szkoły w prestiżowej rywalizacji, w której już wcześniej stawali na podium, ale nigdy na najwyższym jego stopniu.

Ogólnopolski Konkurs „Liga Sprawiedliwości” organizowany przez Departament Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń edukacyjnych w Polsce. Trwał od listopada 2023 do marca 2024 roku.

Miło nam donieść, że w tym roku zwycięzcami zostali uczniowie skarżyskiej Dwójki, którzy wystawili drużynę o nazwie Palsestra w składzie:

  • Natalia Jarosz
  • Julia Szymoniak
  • Gabriel Nowocień
  • Zofia Zbytek
  • Maria Obara
  • Ewelina Żak
  • Ewa Kopeć – opiekun
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nasza młodzież musiała wykazać się nie tylko znajomością prawa, ale także dużą kreatywnością, dyscypliną i zdolnościami artystycznymi, co doskonale udało im się połączyć. Przez dziesięć intensywnych tygodni bardzo wyczerpującej rywalizacji Palestra rozwiązywała trudne zadania, wykorzystując nie tylko opracowania dotyczące wielu dziedzin prawa, lecz także różne formy artystyczne. Praca obejmowała szeroki zakres aktywności. Uczniowie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, tworząc teksty literackie, wywiady, blogi, podcasty, pisząc scenariusze filmowe, wiersze oraz piosenki o tematyce prawnej. Dodatkowo, każdy kazus był starannie ilustrowany fantastycznym graficzno-tekstowym komiksem, tematycznym filmem oraz innymi formami plastycznymi, uzupełniającymi część literacką.

Wysiłek opłacił się pod każdym względem, również finansowym, ponieważ główna nagroda to 2000 złotych.

To kolejny sukces Dwójki w tym prestiżowym konkursie. W minionym roku uczniowie również stanęli na podium, zajmując drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienie. Ich sukces to nie tylko osiągnięcie indywidualne, ale także powód do dumy dla szkoły, miasta i województwa. Pokazuje, że SP 2 ma wyjątkowe talenty i potencjał.

Gratulacje!