Pendolino w Skarżysku. Najszybsze pociągi w Polsce zatrzymywały się na naszym dworcu

5159
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W sobotę kilkukrotnie przez Skarżysko-Kamienną przejeżdżały pociągi Pendolino. To najszybsze pociągi jeżdżące po Polsce.

Pociągi Pendolino, czyli Express InterCity Premium, przejeżdżały przez Skarżysko w sobotę, 19 lutego 2022 roku.

Z informacji, jakie udało się uzyskać, były trzy takie pociągi. Ten uchwycony przez nas przejeżdżał po godz. 20.00. Skład zatrzymał się na kilka minut, ale oczywiście nikt nie wsiadał ani nie wysiadał.

Informacja od Was
Ta informacja powstała dzięki informacji od Was – naszych Czytelników.
Jarosław Hakenberg – dziękujemy!
REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co ciekawe, Pendolino przystanęło na peronie 2, który jest już niemal gotowy do użytku. Oczywiście za wyjątkiem dostępu do przejścia podziemnego. Przebudowa peronu nr 2 to część budowy tunelu pieszo-rowerowego.

Niestety, nie oznacza to, że teraz będziemy nimi podróżować do Warszawy, Krakowa czy innych miast. Wskutek awarii na Centralnej Magistrali Kolejowej część pociągów pojechała Linią Kolejową 8, czyli również przez nasze miasto.

Tutaj przejazd przez Berezów:

 

Jak nam powiedziano, nie był to pierwszy taki przypadek. Z różnych powodów pociągi Pendolino już robiły podobne objazdy w przeszłości.

Ponad dwadzieścia lat temu przez Skarżysko przejechał inny nowoczesny pociąg – francuskie TGV. Wówczas była to prawdziwa sensacja,  co zresztą można zobaczyć na zdjęciach:

TGV w Skarżysku w 1995 roku – mieszkańcy miasta tłumnie przybyli na dworzec PKP, aby obejrzeć superpociąg z Francji

Pendolino to włoska marka pociągów dużych prędkości rozwijających prędkość ponad 200 km/h. Po Polsce jeżdżą od grudnia 2014 roku na trasach łączących największe polskie miasta, między innymi Warszawę, Trójmiasto, Kraków czy Katowice.