Wojciech Król komendantem Policji w Skarżysku

2007
13 marca 2024 r. - nominacja Wojciecha Króla na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej; fot. Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej/skarzysko-kamienna.policja.gov.pl
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wojciech Król objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej. Dotychczas przez blisko dwa miesiące był pełniącym obowiązki na tej posadzie.

Młodszy inspektor Wojciech Król już oficjalnie jest Komendantem Powiatowym Policji w Skarżysku-Kamiennej. Został na to stanowisko powołany 13 marca 2024 roku, a pełniącym obowiązki był od 22 stycznia br.

Wojciech Król zastąpił na stanowisku komendanta KPP Skarżysko-Kamienna inspektora Tomasza Jarosza, który od 22 stycznia 2024 roku został mianowanym Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Uroczystość objęcia stanowiska przez nowego komendanta odbyła się w siedzibie Policji w Skarżysku, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. dr Agaty Malasińskiej-Nagórny, władz miasta, władz Państwowej Straży Pożarnej i innych służb oraz skarżyskich funkcjonariuszy, a także bliskich awansowanego policjanta.

Przeczytaj również:

Skarżyszczanin Michał Domaradzki zostanie nowym Komendantem Głównym Policji?

Wojciech Król jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w czerwcu  2001 roku i pełnił liczne funkcje w komendach Policji w Warszawie i Kielcach. Poprzednio był Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach.

Pełniącym obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku jest nadkomisarz Piotr Mamla. To funkcjonariusz od początku policyjnej służby związany ze skarżyską komendą. Poprzednio był naczelnikiem drogówki.

Wojciech Król – Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej; fot. Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej/skarzysko-kamienna.policja.gov.pl

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to